20 Mayıs 2013 okullar tatil mi? Kaç Gün Tatil Olacak?

19 Mayısta kaç gün tatil olacak? Bildiğiniz gibi Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün armağan ettiği ve Mayıs ayının en anlamlı günlerinden biri olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinden birini daha çok yakında kutlayacağız. Her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir coşku ile kutlayacağımız bu güzel resmi bayramımız konusunda bilgi arayışına giren genç öğrenci kardeşlerimize müjdeli bir haber vermekten mutluluk duyuyoruz.
Yazımızın devamında önümüzdeki günlerde kutlamasını yapacağımız bu değerli resmi bayramımız  hakkında sorduğunuz 20 Mayıs 2013 okullar tatil mi? sorusunun cevabını şu şekilde yanıtlıyoruz.
19 Mayıs 2013  pazar gününe denk geliyor sonrasında ise yani 20.05.2013 pazartesi günü ise okulların ilk günü. 20 Mayıs’da ilk ve orta okullar tatil mi?. Bu kutlamalarda törenler için görev alacak öğrenciler ise genellikle ortaöğretim kategorisindeki lise öğrencileri olacak.

Bu nedenle 20 Mayıs 2013 Pazartesi günü Lise öğrencileri için tatil olacak. İlköğretim okullarındaki minik öğrenci kardeşlerimiz darılıp üzülmesinler çünkü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 20 Mayıs Pazartesi günü İlk ve Ortakullar Tatil olacak. Yönetmelikteki RESMİ TATİLLER açıklamasının bulunduğu ilgili d) bendinde Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs günü törenle başlar ve 20 Mayıs günü akşamı sona erer. 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yaptığı açıklamaya göre "Tatil konusu sadece liselere değil, ilkokul ve ortaokulları da kapsıyor" 20 Mayıs 2013 pazartesi günü tatili tüm öğrenci kardeşlerimize hayırlı olsun.

This Is The Oldest Page


EmoticonEmoticon