3. Köprüyü Yapan Michel Virlogeux Kimdir? Hayatı Vikipedi

Michel Virlogeux hayatı hakkında bilgiler sunmak istedik. İstanbul'da yapılan 3. boğaz köprüsüni kim yapıyor? İstanbul Sarıyer'de yapılan Yavuz Sultan Selim köprüsünü yapanlar kimler? eminizki merak edenler vardır. 2015 yılında yapımı tamamlanması beklenen ve yaklaşık 1.5 km uzunluğunda olan dev asma köprü projesinin yapım Cuhmuhur Başkanı Abdullal Gül ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın katıldığı törenle başladı. Dünya genelinde isip yapmış bir inşaat mühendisi olan Michel Virlogeux kaç yaşında ve Michel Virlogeux nereli? sorularını yanıtlamak istedik. Michel Virlogeux vikipedi bilgilerine göz atalım.

Michel Virlogeux Biyografi


Michel Virlogeux doğum yeri Fransa'dır. Doğum tarihi 1946 yılıdır. 49 yaşındaki başarılı mühendis küçük yaşlarda fizik ve kimya alanına merak duymuş ve hayatını inşaat mühendisliği yönünde şekillendirmeye kararvermiştir. Michel Virlogeux kariyeri boyunca çeşitli başarılara mza atmıştır.

Kendisi son olarak Metropol şehir İstanbul'da yapımına başlanan dev köprü projesine imza atmıştır. Türk Halkı için hayırlı olmasını diliyoruz. 


EmoticonEmoticon