Araç Devir Masrafları Ücretleri 2016 Araba Alım Satım İşlemleri

Araç satışı yapmak için neler gerekiyor? Araç devir işlemleri nasıl olıyor? Araç Alım Satım masrafları 2017 Araba devir ücretleri ne kadar? Oto alım satım işlemleri Araba satmak almak için neler yapmak gerekiyor? Yazımızıda sizlere sırasıyla aktaracağız.
Öncelikle satıcı ile birlikte notere gidiyorsunuz. kimlik belgelerinizi ve araç ruhsatını veriyorsunuz. Aşağı yukarı yarım saatte noter satışı tamamlanır. Eğer plaka değişikliği yapmayacaksanız, noter satışı yaparkenb bildirmeniz gerek. Plaka değişikliği yapmayacaksanız 75 tl ücret ödersiniz.
Eğer plaka değişimi olacaksa 140 tl gibi bir ödeme yapmanız gerekebilir. Plaka değişikliğini noterde bildirmediğiniz taktirde işiniz zorlaşabiliyor mastasta artar.1 yıl boyunca herhangi bir yere taşınamıyorsunuz.
Bilgiozetim.com Noter satışnı aldıktan sonra satıcı ile bir işiniz kalmaz.
Daha sonra satış evrakları ile birlikte sigortacıya araç sigortasını başlatabilrsiniz. Eski sigorta ile ilgili hiç bir işlem yapmanıza gerek yok.
 Eğer aracın devirden önceki sigorta süresi dolmamışsa eski satıcı sigortaya başvurup parasını alabiliyor. Size yeniden sigorta ve araç muayenesi yaptırmak düşüyor.
Trafik tescil şubesine gidin 5 dakika içinde ruhsatınız ücretsiz olarak değişir ama notern satışını aldıktan sonra 1 ay içinde trafik tescilden ettirmeniz gerek.Başka bir işlem yok. Yeni arabanız hayırlı olsun.

1 yorum so far


EmoticonEmoticon