Facebook Adobe Flash Playersds Virüsü Temizleme Google Chrome

Son zamanlarda Facebookta artan kullanıcı sayısı ile birlikte yapılan kötü amaçlı paylaşımlarda çoğaldı. Bir çok kullanıcıyı madur duruma sokan Facebook virüsleri nasıl temizlenir? Facebook video virüsünden kurtulma yöntemleri derken bir de başımıza google chrome flash player virüsü çıktı. Değerli mağdur kardeşimiz, bu durumdan sizin gibi milyonlarca face kullanıcısı etkilendi. Yani sadece Türkiye değil dünya genelinde etkili virüsler ve malesef ülkemizdeki bazı kısa yoldan köşeyi dönme meraklısı olan aç gözlü kötü niyetli şahıslar tarafından bizlerde bu oyuna alet edilmek isteniyoruz.. Bu durum sadece masum ve şaka amaçlı virüs saldrısı değildir. Korsanlar sizlerin bilgisayarlarına izniniz olmadan girere sisteminzi kullanarak suç işliyorlar, yani bir nevi hırsızlık yaparken sizin parmak izinizi kullanıyorlar.. Peki bu virüsten nasıl korunabilirim? Feysbuk virüslerinden kurtulma yöntemleri neler? açıklamaya çalışacağız.


Virüs facebook üzerinden anasayfaya; “Arkadaşlar Slyat Videomu İzlermisiniz, Yorumda Atın Lütfen :) ”  “Arkadaşlar Videomu İzleyip Beğenir misiniz Seviyorum Hepiniziiii:)” şeklinde düşüyor.

Siz tıklayıp videonun açılmasını beklerken Flash Player’in güncellenmesi gerektiği uyarısı geliyor. alışkın olduğunuz için Adobe Flash Player dosyası diye virüsü bilhisayara indiriyorsunuz.. Daha sonra da Google Chrome’a eklentisi olarak aramamekani com  sitesini ana sayfa yapıyor ve sizin interneti istediğiniz gibi kullanmanızı engelliyor. Yetmiyormuş gibi Facebook üzerinden sizin adınıza arkadaşlarınıza da virüsü yayıyor.

Adobe Flash Playersds virüsü nasıl temizlenir?

ÖNEMLİ UYARI:  Yapılacak işlemler teknik bilgi gerektirmektedir, anlamıyorsanız bir bilgisayarcıya gidin. Doğacak sorunlardan dolayi web sitemiz Bilgiozetim.com sorumlu tutulamaz.

1. YÖNTEM

Başlat > Çalıştır’a gir, Buraya “regedit” yaz enterla. Regedit yani "kayıt defteri" açılacak, HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > dizinine gir. “eagmciolnojfofmggkffclbonhleeank” şeklinde saçma harflerden meydana gelen kaydı sil. Bilgisayarı tekrar başlat.

 2. YÖNTEM;

Windows XP Kullanalar: C:\Documents and Settings\KULLANICI ADINIZ\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions 
Windows 7 kullanalar: C:\Users\Bilgisayar\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions) yolunu takip edin.  "Extensions" klasörü Chrome'da kurulu eklentilerin bulunduğu yerdir. İçindeki “sfasfadsxax” isimli klasörleri silin. Chromu tekrar başlatın.

Sorunu çözülenler alttaki yorum bölümünden saçma karakterler kullanmadan TÜRKÇE diline yakışır bir biçimde hayır dualarını sunsun yeter. Çözülmeyenlerde sorunlarını anlatsın yardımcı olmaya çalışalım.


EmoticonEmoticon