Gebelik Hamilelik Haftası Hesaplama 2013 Kesin Tarih Öğrenme

Gebelik Takvimi Hesaplama, Kaç haftalık hamileyim? Kaç aylık hamileyim? Hamilelik Hesaplayıcı,  Çeşitli internet sitelerinde otomatik gebelik hesaplama programlarını da kullanabilirsiniz. gebelik nasıl hesaplanır? ya da dilerseniz yöntemleri kullanarak kaç aylık hamile olduğunuzu hesaplayabilirsiniz. Hamilelik hesaplamak için alt kısımdaki çizelgeyi kontrol ediniz.
Hamilelik hesaplama işlemi kesin olarak doktor kontrolünde,  ultrason cihazı ölçümü ile yapılabilir. Programda  Gün:, Ay:, Yıl: hafta günlük hamilesiniz, Tahmini doğum tarihiniz: gibi bilgilere ihtiyac duyulur.

KAÇ AYLIK HAMİLEYİM?

Hamile hanımlar genelde doktordan cevabı alsalarda "kaç aylık" sorusunun yanıtını merak ederler. Kaç aylık gebeyim? Kaç aya girdim? Kaç ay bitti? Soruların nedeni ise hamile kalınan tarih ne olursa olsun, 1 ayın tam 4 hafta olmamasından kaynaklanır. Bilgiozetim.com 1 ay 4 hafta 3 gün sürmekte. Yapılması gereken kaç aylık hamileyim hesabı değil kaç hafta gebeyim hesabıdır. Gebelik süreci 40 haftadır.

Doktorlar tarafından belirtilen ay ve haftalar şöyledir:

4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay bitmiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay bitmiştir
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir


36 hafta tamamlandığında 9 ay bitmiştir. 40 hafta bittiğinde --> 9 ay 10 olarak bilinen süre yani toplam olarak 280 gün süren hamilelik dönemi tamamlanmıştır. Standart gebelik süresi toplam 40 haftadır. Doğumların çoğu 38-40 içerisinde çok nadir de olsa 41 hafta da tamamlandır. Gebelik hesaplanırken de son adet gördüğünüz günden hesaplanır.


EmoticonEmoticon