İlk Müslümanlar Kimlerdir? İslamiyeti Seçen 40 Kişi kimdir?

İlk Müslümanlar Kimlerdir?

Yüce dinimiz İslamiyet'le şereflendirilen ilk Müslümanların isimlerini sizler için araştırdık ve ekledi.  Peygamberimiz Hz.Muhammed (SAV) efendimize Allah tarafından Cebrail aracılığı ile vahi geldikten sonra, etrafında bulunan bir çok insan, O'nun  zaten dürüst ve iyi bir insan olduğuna şahit oldukları  için O'nun gerçek peygamber olduğuna inanmışlar ve İslam dinini kabul ederek Müslüman olmuşlardır.

Müslüman Olan ilk 40. kişinin isimleri:
Hz. Ömer, Hz.Osman, Hz.Zeyd, Hz.Talha, Hz.Zübeyr, Sad, Hz.Abdurrahman, Hz.Hatice,Hz. Ali, Hz.Ebubekir, Hz.Habbab, Hz.Hatib, Hz.Halid Bekir, , Hz.Ammar, Hz.Abdurrahman Cahş, Hz.Ebu Ahmed, Hz.Amir, Hz.Amir Rebia, Hz.Vakıd, Bilgiozetim.com, Hz.Haris, Hz.Cafer, Hz.Mısab, Hz.Mesud, Hz.Iyas, Hz.Ebuzer, Hz.Ebu Selman, Hz.Erkam, Hz.Üveys, Hz.Halid, Hz.Ömer Anbese, Hz.Osman Mazun, Hz.Zeyd Harise, Hz.Nuaym, Hz.Said, Hz.Ebu Ubeyde, Hz.Hamza, Hz.Said Hudri, Hz.Bilal,  Hz.Süheyb, Hz.Mikdad,.

 Hz. Hatice: peygamberimizin hanımı ilk müslümandır. Hz. Ali: Peygamberimizin amcaoğlu, 4.Halifedir.

Hz.Ebubekir: Bütün servetini İslam uğruna harcayan zengin bir Tüccardı.  Hz. Zeyd bin Harise: Peygamberimizin kölesiydi, azat edildi, evlatlık edinildi ve manevi oğlu oldu. Hz. Osman: Kuran okurken şehid edlmiştir. Vahy katibiydi ve kur’an’ı çoğalttırdı.  İslamiyeti seçen ilk müslümanlar konusunda aklınıza takılanları paylaşabilirsiniz.


EmoticonEmoticon