2014 KPSS Başvuru Süresi Kayıt Tarihleri Uzatılacak mı Son Güne Ne Zaman?

2014 KPSS Lisans sınavı başvuruları 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü itibarı ile sona erdi. Milyonlarca genç beyinin hayatını değiştirecek olan kamu personeli seçme sınavı hakkında detaylı bilgiye ihtiyaç duyan takipçilerimiz için bu konumuzu hazırladık. Tabiki bilindiği gibi her sınavda yaşanan teknik veya ve üzücü şahsi aksaklıklar nedeniyle diğer sınavlarda olduğu gibi bu sınavda da başvuru ve kayıt işlemleri için sunulan süreyi kaçıran adaylar olacaktır.
2 senede bir yapılan kamu personelinin yenisi 2015 yılında yapılacak. Tabi bu sınava katılacak adaylarda, ben  KPSS sınavı kayıtlarını kaçırdım. KPSS başvurularını kaçıranlar ne yapacak? diye feryat etmesinler diye yazımızın devamında bilgi sunacağız. Fakat öncelikle tavsiyemiz aman daha süre var, sonra kayıt oluruz demek yerine erkenden işinizi halletmenizdir.  

KPSS kayıtları uzatıldı mı? uzatılacak mı?
 Yanıt ÖSYM resmi web sitesi http://osym.gov.tr resmi web sitesi üzerinden geldi. ÖSYM yaptığı duyuruda KPSS başvuruları 6 Mayıs 2013 itibari ile başladığı ve başvuruların son kayıt tarihinin ise son gün olarak 15 Mayıs olduğunu belirtildi. Yönetimin ÖSYM başvuru süresinin uzatılmayacağı ile ilgili bir açıklama yapmadı. ÖSYM daha önceki sınav kayıtları konusunda yaptığı duyurularda başvuru sürelerinin belirtilern tarihler dışında kesinlikle uzatılmayacağı, ek süre tanınmayacağı bilgilerini ekliyordu.  Fakat ÖSYM’nin bu duyurusunda “Başvuru süresi uzatılmayacak” açıklamasını kullanmadı. Başvuru yapacak olan adayların içinin ferahlamasını sağlayabilir. Bilgiozetim.com ailesi olarak bu konuda bir şansınız olabileceği ihtimalini belirtiyoruz. Fakat asla işinizi şansa bırakmamanızı öneriyoruz.

2013 KPSS sınavı ayrıntılı bilgi almak isteyen adaylar; http://www.osym.gov.tr/belge/1-13533/bilgi-edinme.html sayfası üzerinden TC Kimlik No ile soru yönelterek detaylı bilgi alabilirler. KPSS başvuru tarihleri, kayıt süresi uzatılmalı mı? bu konuda düşücelerinizi yorum bölümünden ekleyin.


EmoticonEmoticon