10 000 Koruma Memuru Alımı Başvuru Tarihleri Yaş Sınırı Maaşları

10 bin koruma memuru alımları başvuru nasıl yapılır ?
Muammer Güler'in yaptığı açıklama On bin işsize umut oldu. Bundan önce de bekçi alımı yapılacağı açıklanmıştı. O konuda gelişmeler oldu mu takio edip ekleyeceğiz. O haberler henüz tazeyken şimdi de,Stadyumlarda hortlayan trübin terörünü engellemek için çeşitli adımlar atılması için düğmeye basıldı. Televizyon haberlerinde ve internet üzerindenki bir çok haber sitesinde de duyurulan bilgilere göre 2013 yılı 10 bin koruma memuru başvuru şartları sunulmaya başladı.

İç İşleri Bakanı Muammer Güler, 10 bin koruma memuru ne zaman alınacak? sorusunu şu şekilde yanıtladı. "güvenlik yasası kapsamında çeşitli bölgelere 10 bin koruma memuru alınacağık" Peki bu alınan memurlarını vazifesi ne olacak? Koruma memuru ne iş yapar? Genel olarak toplanılan bölgelerde vazifelendirilecek bekçiler stadyum, üniversite, okul ve benzeri kurumlarda görev yapacak.

Vazifelendirilmek üzere seçilecek olan Koruma memurları ayrıca Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Meclis gibi başlıca ciddi devlet kurumlarında da görev alabilecekler.


Muammer Güler konuşmasının devamında Koruma görevlisi alımları ile ilgili ayrıntılı bilgilerde şuna dikkat çekti. Seçilenlerin 28 yaş sınırı ile 4 ay teorik 2 ay da pratik olmak üzere toplam 6 ay eğitim alacakları, özlük hakları da polis memurları ile neredeyse aynı olacağı... 0n bin koruma memuru alımı şartları ile ilgili haberler kesin netleşmememekle birlikte başlıca kriterker hakkında edindiğimiz detaylar şu şekilde, TC vatandaşı olmak lise ya da meslek yüksekokulu mezunu olmak.


EmoticonEmoticon