Cam Film Yasak mı? 2013 Trafikte Araba Cam Film Cezası Kalktı mı?

2013 Araçta Cam Film Hala Yasak mı? Araba cam filmi yasal mı? 2013 yılında trafikte sürekli yoğun olarak kesilen cezalardan biri de Arabaların camlarına çekilen cam film kanunu kuralı. Yazımızda sizlere son gelişmeyi bir örnekle aktaracağız.
Araçta koyu renk siyah film yasak mı? Trafikte genel güvenlik amacıyla uygulanan otomobil cam film çekme yasağı hakkındaki son gelişmeler araç sahiplerini umutlandırdı.
Sakarya'da yaşanan bir olaya göre Arabasına cam film şerit çekili olduğu için durdurulan ve akabinde 154 lira para cezası kesilen Sakarya Barosu eski Başkanı Vacit Öktem bu uygulama ve cezai yaptırımın haksız olduğu için mahkemeye başvurdu. Sakarya 4. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda araca cekilen cam film şeritlerinin sürücünün görüş açısını engellediği yönündeydi. Kendisi ve trafikteki diğer sürücülerin hayatını tehlikeye attığı gerekçesi ile 154 TL cezaya çarptırıldı.
Cavit Öktem açıklamasında cam fimlerin sonradan çekildiğin ve standart trafik araç muayenelerinden geçtiğini belirtti. "sürücünün görüşünü engelleyecek her türlü çıkıntı veya film gibi ilaveler konulmaz" maddesine göre çekilen cam filmlerin görüşünü engellemediği belirtti. Yapılan incelemeler sonrasında haklı bulunduğu ve cezanın iptaline karar verildi. Emsal teşkil edecek nitelikte olan bu karar sayesinde mahkeme kararı hakı bulunabilir ve ödediğiniz para cezasını geri alabilirsiniz.
Trafikte Araç Cam Filmi Neden Yasak izle


EmoticonEmoticon