Discovery Channel Amiş Mafyası izle

Amiş Mafyası hakkında bilgilerin sunulduğu belgesel ile ilgili ayrıntıları 23 Mayıs Perşembe 22.25’ten itibaren itibaren Digiturk D-Smart Discovery Channel üzerinden izleyebilirsiniz.
Amerika Birleşik Devletleyinde yaşayan tutucu bir toplum olan Amihler nasıl yaşar? Amişler nerede yaşarlar? gibi soruların yanıtını daha önceki yazımızda paylaşmıştık. Yaşamları, dinleri, dilleri ile ilgili detayları sunduğumuz yazımızı buradan Amişer Kimdir? adlı başlığımızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Normalde aşırı dinci ve marjinal bir Bilgiozetim.com yaşama sahip olan Amişler mezhebinde normalde amaç kişiyi dünya yaşamının günahlarından arındırmak ve hayatını doğru yaşamaktır.
Tabi Bu cahiliye durumunu islamiyetle kıyaslamak gibi bir cahillik yapmamak için Peygamber efendimiz SAV'in hadisi ile bildirdiği "İlim Çin'de bile olsa gidin alın" söylemini hatırlamak yeterlidir. Zira Amişler denilen grup kesinlikle teknolojiyi reddeder..  Tabi her toplumun içinde olduğu gibi bu toplumun içinde de gaspçı, riyahar ve ahlaksız yaşam tarzı da vardır.

 Discovery Channel Amiş Mafyası izleyicisi için hazırlanan dizide bu durumun verdiği huzursuzluk ve engelleme çabaları konu alınıyor.


EmoticonEmoticon