Gezi Parkına Müdahale Olursa 240 Bin Memur İş Bırakacak 14.06.2013

14 Haziran 2013 Müdahale olursa 240 bin memur işten Ayrılacak Haberi, Son zamanlarda ülkemizde yaşanan karmaşık inatlaşma oylayları nedeniyle ülke genelinde, polis ve göstericiler arasında çeşitli çalışmalar meydana geldi. Türkiye'nin gözde şehri İstanbul'un en işlek mekanlarından biri olan Taksim, Gezi Parkı'nda açaç kıyımı ve yerine AVM yapılacağı şeklinde haberi duyan, genç yaşlı, zengin, fakir, sağcı, sulcu tüm Türk Vatandaşları durumdan duydukları rahatsızlığa tepkilerin belli etmek acayla çadır ve oturma eylemi gerçekleştirdi.. Eylemlere, provakatörlerin de katılmasıyla birlikte şiddetin tırmandığı taksim olaylarında çok sayıda vatandaş yaralandı ve büyük maddi hasar meydana geldi.
Olaylar ile ilgili kesin tavrını koyan İhtidar partisi genel Başkanı, ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı bu olaylarla ilgili olarak Gezi parkını temsil eden bir grubu makamından kabul etti. Halk oylaması yapılacağı ve insanların kararına sunulacağı düşüncesine varılan toplantı 4,5 saat sürdü. Bilgiozetim.com Daha sonra İstanbul valiliğinden de gezi eyleminin bitmesi ve herkesin evlerine dönmesi çağrısı yapıldı. Aksi halde, sert bir müdehale yapılacağı uyarısını verdi. Bu gece ve yarın olması beklenen polis müdehalesi ile ilgili olarak ise DKESK, Gezi Parka olası bir polis müdahalesi sonucunda 240 bin üyesiyle iş bırakacak ve Türkiye genelinde meydanlara çıkıp yürüyecek.
KESK Başkanı Lami Özgen, hem valinin hem de hükümet yetkililerinin vereceği kararlar sonucunda yaşanacak can kaybından dolayı kaygılandırdığını belirterek, "Özellikle can güvenliğine yönelik ciddi kaygılarımız var. Umarız yetkililer aklı selim davranırlar. Müdahale olursa vahim sonuçlar ortaya çıkar. Ondan sonrasını düşünmek bile istemiyorum" şeklinde konuştu.


EmoticonEmoticon