Hashtag (#) nedir? Facebook Twitter Hashtag Nasıl Kullanılır?

Facebook kare işareti nedir? Facede # işareti nasıl kullanılır? twitter hastag ne anlama gelir? Sosyal paylaşım siteleri Twtter ve Facebook üzerinde çokça karşımıza çıkan, neredeyse her paylaşımda görmeye alışkın olduğumuz kare içaretinin ne anlama geldiğini ve neyi simgelediğini merak edenlerimiz olmuştur. Aslında çoğumuzunda sıklıkla kullandı Hashtag hakkında bilgi arayan takipçilerimiz için sözlük anlamı ve ne manaya geldiği konudunda detaylı bilgi sunmak istedik.

HASHTAG denilen şey şu görmüş olduğunuz  "#" işaretidir. Bu işaret (#) Twitter veya Facebook üzerinde paylaşılan belirli konuları vurgulamak ve sınıflandırmak amacı ile kullanılmaktadır.

Örneğin; Facebookta durum paylaşırken veya Twitter'de tweet atarken "#direngezi" şeklinde girdiğimizde sosyal paylaşım siteleri # işareti otomatik olarak anahtar sözcüğe kelime ile ilgili link koyar, bu linke tıklandığında Bilgiozetim.com dünya genelinde, bu kelimeyi hashtaglayan tüm içerik önümüze dizilir. Paylaşımlarınıza ne kadar çok Hashtag koyarsanız o kadar çok yerde paylaşılır.


EmoticonEmoticon