Kulak Arkasında Çıkan Şişlik Beze Kist Ur Kitle Kanser mi? Tedavisi

Dünya genelinde bir çok insanda görülen basit ve gözardı edilen rahatsızlıklardan biri de kulak arkasında çıkan şişlik hissidir. Bilgiozetim.com Bir çok insan için normal gelen ve kendi kendine geçeceği düşünülen kulak arkası kistleri tedavi yöntemi bazen insanlarda korkuya da sebep olur..
Eğer sizde kulak arkasında çıkan bir beze kanser olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken rahatsızlığınıza kesin yanıt verecek olan uzman hekimlere başvurmanızdır.
Kulak arkası kistlerinin çıkma nedenleri genelde enfeksiyon hastalıkları sonrasında vücutta bulunan doğal lenf bezlerinin büyümesi nedeniyle oluşmaktadır. Ayrıca bu şişlikler vücudun farklı bölgeleri boyun ve çene altınanda da görülmektedir.
Kulak Arkası Ur, Kist, Beze, Şişlik Belirtileri
Kulak arkasında oluşan şişliğin fazla büyümesi kulak zarına baskı uygulayabilir ve ciddi duyma kaybı yaşamanıza neden olabilir. Kulakta rahatsızlık hissi, uğultu hissedilir. Kulak kirinin birikmesi oluşur.
Eğer böyle bir rahatsızlıktan şikayetciyseniz kanser olma riski konusunda panik yapmadan en kısa süre içerisinde uzman bir kulak burun boğaz (kbb) doktoruna görününüz.
Kulak arkası kisti alerjik bir durum ise ilaç tedavisi ile iyileştirilebilir. Eğer şişlik aşırı büyümüş ve kuruyarak kaba bir yağ tabakası haline geldiyse bu durumda cerrahi müdahale ile basit bir ameliyatla alınır. Herkese sağlıklı bir yaşam dileriz.

1 yorum so far

benim annem hastaneye gitti kulak arkasında şişlik oluşmuştu ama zaman zaman o şişlik kayboluyordu ve doktora gittiginde doktoru çok tehlikeli bir yerde demiş kulak arkasındaki kitleye ameliyat alursanız yüz felci gecirebilirsiniz demiş. olmassada kanser olma oranı çok yüksekmiş ne olur yardım edin. iyi çalışmalar.


EmoticonEmoticon