Lisede Sınıf Geçme Nasıl? 2014 Lise 1-2-3-4 Sınıfta Kalma Var mı?

Ticaret lisesi sınıf geçme 2014 meslek lisesi sınıf geçme nasıl?  Yeni bir eğitim dönemininden sonuna geldiğimiz şu günlerde bazı öğrenciler, sınıfı başarı ile tamamlamanın haklı gururunu yaşarken bazı öğrencilerse eğitim döneminde yaptıkları haylazlığın açısını sene sonuna yansıyan kısmını nasıl hafifleteceklerinü düşünür. 2013 yılı 4+4+4 yeni eğitim sisteminin uygulamasının yanı sıra bir de kılık kıyafet serbestliği de ile karşılaştılar..

Tamamı ile üniversite havasına giren liselilerin bir grubu bu durumdan memnunken bir grup ise sene içerisinde yaşayacakları aşağılık duygusunun ezikliğinden kurtulmaya çalışıyor. Yani varlıklı aileler biricik evlatçıklarını en  pahalı elbiselerle elbebek gül süsleyerek gönderirken, dar gelirli ise sökükleri dikme ve yamama derdine düştü... Umulurki eğitim yuvalarının gerçek amacının podyum olmadığı eşitliği sağlanmasının farkına varılır..

2013 eğitim döneminde yılbaşı ve yarıyıl tatili hazırlıklarında olan öğrencilerin arayışları arasında şu sıralar revaşta olan lisede kalma var mı? Lise de kalma yok mu? şeklinde..
Haylaz öğrenci kardeşlerimize Bilgiozetim.com ekibi olarak bu sorumluluğu paylaşmayı bir borç biliyoruz. Yol yakınken yaşadığınız lise döneminin geçici olduğunu ve bittikten sonra neler olacağını anlamanızı tavsiye ediyoruz. Üzülerek ve söylüyoruz ki evet 2014 Yılı lisede kalma var .

Yeni 2014 2015 eğitim döneminde sınıfta kalma şu şekilde. Lisede derslerini veremeyen öğrenciler maksimum 4 dersten sorumlu olarak sınıf geçecekler. Fakat sorumlu geçtikleri 4 dersi dönemde vermek şartı ile. 1 yıl içerisinde toplam 6 dersten kalan öğrenci sınıfta kalmış sayılacak ve Sınıf tekrarı yapmak zorunda kalacak. Hak eden, tüm öğrencilere başarılar.


EmoticonEmoticon