LYS Cenap Eyyüpoğlu Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

2013 Lys'ye başkasını sokan Ak partili millet vekili oğlu Cenap Eyüboğlu hayatı hakkında merak edilenler konusunda derlediklerimizi sizlere sunmak istedik. Türkiye'de lys bütün gençlerin geleceğidir. Bazı durumlarda böyle sonuçlar yaşanmakta. Cenap Eyüboğlu kaç yaşında ve Cenap Eyüboğlu nereli? resimleri vikipedi biyofrafi.
Hürriyet gazetesinde yazan gazeteci Arda Akın’ın haberinin Radikaldeki özetine göre Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu’nun 21 yaşındaki oğlu Cenap Eyyüpoğlu 2013 yılında yapılan lys sınava girmek yerine, başka birini soktu.  A.Y. isimli arkadaşı bir ile bu konuda anlaşan Cenap Eyüpoğlu sınav kağıdını kendi bilgileri ile doldurarak arkadaşı A.Y.'ye verdi daha sonra da kendi fotoğrafını yapıştırdı. Bu şekilde ÖSYM başvuru merkezine kaydı yapıldı. Cenap Eyyüpoğlu, 16 Haziran 2013 sabahı, sınava gireceği yer olan Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampusu’ne gitti.
 A.Y. sınava yerine girdi sırasına oturdu, ve bilgilerini girdiği sırada yanına gelen sınav görevlisi tarafından nüfus cüzdanı istendi. Sınav kağıdı üzerindeki fotoğrafla Nüfus cüzdanındaki resmin uyuşmadığını gören görevli  durumu sınav başkanına bildirdi. Bunun üzerine başkan taradından polis çağırıldı..Olaya bundan sonra dahil olan Millet vekili Eyüoblu'nunu açıklaması ise şaşırtıcıydı..
Beysukent Polis Merkezi’nden gelen ekipler hem A.Y.’yi hem de “Beni kampusta bekliyor” dediği Cenap Eyyüpoğlu’nu gözaltına aldılar. Durumu öğrenen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, iddiaya göre polisi arayarak, “Oğlumu bir süreliğine size emanet ediyorum, ona göre” dedi. İfadeleri alınan iki genç adliyeye sevk edildi. Savcılıkta suçlamaları kabul eden Cenap Eyyüpoğlu ve A.Y., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Lyesye başlasını sokan AKPli millet vekili oğlu Cenap Eyüboğlu ve arkadaşı  A. Y. tutuklama, serbest bırakma evresi emniyet tarafından tutanakla, ÖSYM’ye bildirildi.


EmoticonEmoticon