Nüfus Cüzdanı Yenileme Ücreti Çıkarma Gerekli Belgeler İşlemler

Kaybolan Nüfus cüzdanı masrafı ne kadar? Nüfus cüzdanımı kaybettim ne yapmalıyım? Değerli arkadaşlar geçtiğimiz günlerde başımıza gelen nüfus cüzdanı değiştirme masrafları konusu bilgi vermek istedik. Bulunduğumuz ilçe kaymakamlığında edindiğimiz bilgileri hemen aktaralım. Kaybolan nüfus cüzdanını yeniden çıkartma ücreti 58 tl ve78 tl civarında olduğu bilgisi verildi. E devlet internetten nüfuz kağıdı alınır mı? hayır alınmaz. Bizzat gidip çıkarttıracaksınız.
Eğer Nüfus Cüzdanınız sağlamsa, üzerindeki bilgiler rahatlıkla okunabiliyorsa yapmanız gerekenler 2 adet vesikalık fotoğrafınız ile birlikte bulunduğunuz semtin Nüfus Müdürlüğü‘ne gitmeniz, sonrasında yaklaşık 10 dakika içerisinde 6.5 tl masraf karşılığında yeni nufus kağıdınızı alabiliyorsunuz.
Eğer nüfus cüzdanınız bir şekilde çamaşır makinesinde yıkanmış, yıpranmış ve bilgileriniz okunmaz hale gelmişse bulunduğunuz semtin Mahalle Muhtarı‘nıza giderek nüfus cüzdanınızı değişikliği için 3,5 tl karşılığında o semtte oturduğunuza dahil kimlik bilgilerinizin bulunduğu bir belge alıyorsunuz. Daha sonra Nüfus Müdürlüğü’ne gidip, 2 adet fotoğraf ve 6,5 tl karşılında yeni nüfus kağıdınızı çıkarıyorsunuz.
ayrıntılar için; izmirnufus.gov.tr/index.php/component/content/article/27-nufus/65-nufus-ve-aile-cuzdani


EmoticonEmoticon