2014 Plakadan Aracın Kime Ait Olduğunu Öğrenme Sorgulama E-Devlet

Araç plakasının kime ait olduğunu öğrenme resimli video anlatım izle. Bir Aracı Plakasından Kime Ait Olduğunu Nasıl Bulabilirim? İnternetten e devlet uygulamasında yenilikler ve kolaylıklar bitmiyor. Değişen dünya düzeni ülkemizde de teknoloji nimetleri olarak vatandaşa sunulmaya devam ediyor.
Bu kapsamda Trafik Bölge de internet hizmetini aktif etti. Yani uzun lafın kısası Plakasını bildiğiniz aracın kime ait olup olmadığını internet üzerinden öğrenemezsiniz. Üzerime Kayıtlı Araç Var mı?

Bu durum  şahsi nitelikte olduğu için çeşitki kimlik bilgileriniz ile adli makamlara yani Mahkeme, İcra Müdürlükleri, Savcılık gibi kurumlara bizzat başvura bileceğiniz gibi. edevlet hizmeti kapsamında Turkiye.gov.tr resmi web sitesinden “Araç Sorgulama” ekranına girerek, araç sahipşi bilgileri saklı kalmak hak mahrumiyeti rehin, haciz gibi bilgiler haricinde bazı tescil bilgileri sorgulaması yapabilirsiniz. 
 Plakasını Bildiğim Aracın Kimin Adına Kayıtlı Olduğunu Öğrenebilirmiyim? Aracın plakasının Kime ait olduğunu öğrenmek için Savcılığa bildirebilir uygun görüldüğü taktirde öğrenebilirsiniz.


EmoticonEmoticon