Taksimde "Duran Adam" Eylemi Facebook Twitter Desteği

"Taksimde Duran Adam Protestosu" destek gördü. Duran adam kimdir? nereli kaç yaşında? Erdem Gündüz neden 8 aattir duruyor.Yaklaşık 1 aydır İstanbul'un merkezi Taksim Gezi Parkı yıkılmasın eylemi, olaylarında can kaybı ve bunun yanı sıra büyük miktarda mal kaybı yaşandı.

Ülke genelinde kısa sürede genişleyen ve yayılan eylem, Ankara, İzmir, Antalya, Konya, Malatya gibi iller başta olmak üzere gezi parkı eylemine destekler geldi. #direngezi adı altında sosyal medya da da yayınan eyleme, sert bir polis müdehalesi geldi 16 haziranda yapılan kararlı müdehalenin ardından olaylar dağıtıldı.

Taksim meydanı eylemcilerden arındırılıp temizlendi ve tekrar ağaçlandırıldı. Sonrasında da dün akşam saatlerinde Taksim meydanında "Duran Adam Protestosu" adı altında yeni bir eylem meydana getirildi.

Dün akşam saatlerinde bir vatandaşın olduğu yerde hareketsiz ve sessiz bir şekilde durması şeklinde gerçekleştirilen eyleme kısa sürede 100lerce kişilik destek geldi. Eylemciler daha sonra polis müdehalesi ile dağıtıldı ve bazı gözaltılar oldu.


EmoticonEmoticon