Usb Flash Bellek Virüs Temizleme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Usb Flash diskten Virüs Temizleme Nasıl Yapılır? Flashdiskteki virüs nasıl silinir? Eğer gün içerisinde bilgilerinizi taşımak için Flash disk kullanıyorsanız, kendi bilgisayarınız haricinde diğer makinaların güvenliğinden emin olamazsınız. Flashdiski başka bir bilgisayara taktığınız anda vürüs bulaşmış olur. Bu durumda sizi üzecek sonuçlarla karşılaşmanıza neden olur. Bu virüs dosyalarınız olduğu halde görünmez bir hale alır ve silindiğiniz zandersiniz ve bu durumda belleğinize biçimlendirme format gibi seçenekler uygulamayınız.

Flash diskte bulaşan virüsü nasıl temizlerim, basit komutlar yardımı ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bunları şöyle sıralayabiliriz.
1. Yöntem önemli bişey yoksa, flash disk tamamen biçimlendirin, formatlama bütün verileri siler.
2. Yöntem Winrar programını çaşıştırın, dizin yönetici yardımı işe flash belleğin içine girin ve buradan şüpheli gizli dosyaları silin. Teknik bilgi gerektirir, kendi dosyalarınızı silebilirsiniz dikkatli olun.
3. Yöntem Başlat ve arama bölümüne gelin CMD yazıp entera basın msdos komut penceresi açılacak buraya Daha sonra flash bellek belleğin tanımlandığı sürücüye girin örnek  “F” sürücüsü, Açtığımız siyah Msdos  penceresine F: yazın enterlayın, Tabi sizin diskinizdeki F değil de G olabilir. Msdos ekranına attrib /S /D -h -r -s yazınız ve entere basınız. Disk içindeki zararlı dosyalar bu komutla silinecek. Böylece usb flash disk temizlenmiş olacak.


EmoticonEmoticon