USB Flash Diskle Windows 7 8 Kurma Format Nasıl Atılır? Video izle

Windows 8 nasıl kurulur? Windows 7 nasıl formatlanır? Windows kurulu nasıl yapılır? Flash bellekle bilgisayara format atma hakkında bilgi. Dünyanın en çok tercih edilen işletim sistemlerinden biri olan Windows bir çok serisi ile yine vazgeçilmezler haline gelmeyi başarıyor. Bundan önceki sürümleri, Windows 95, 98, SE, 2000, NT, Millennium, Server, XP, Vista, Win 7 ve şimdi de Windows 8 ile göz dolduran Microsoft programları bilgisayara nasıl yüklenir?
Bir çoğumuzun belli bir bedel ödeyerek yaptırdığı bu işlemi, kafası çalışanlar evlerinde yapabilir.

Yazımızın devamında FORMAT NASIL ATILIR? sorusunun ayrıntılı yanıtını paylaşacağız.
Bilgisayarınızın sabit diski yani HDD üzerinde bölüm açıldıktan sonra genelde C kısmına yüklenir. Diski bölümleyerek D, E gibi farklı yedek sürücüler de oluşturmak mümkündür.
İlk olarak işletim sisteminin imajını usb flash disk veya DVD ye yazmak gerekli. USB DVD'ye göre daha hızlıdır.
Bunun için öncelikle window 7 usb tool (indir)  linkinden downlıad ediyoruz. Daha sonra bootable usb disk oluşturuyoruz.
Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz, açılışta laptoptlarda F2, Desktop masaüstü bilgisayarlarda Delete tuşuna basarak BİOS'a giriyoruz. Buradan boot ayarları bölümünden başlangış diskini usb olarak seçiyoruz. F10 tuşuna basarak (save) ekranını açıyor enterlayıp kaydedip çıkıyoruz.
Bilgisayar tekrar başlarken hazırladığımız USB Windows 8 kurulum diskini tanıyım Windows yüklenmeye başlıyor. Açılan ekranda Windowsu yükle + custom seçeneklerini seçerek harddisk bölümleme kısmına geliriz,
Sürücü seçeneklerinden harddiskin C bölümünü seçerek biçimlendir (format) diyoruz.
Daha sonra kurulum devam edecek, kurulum esnasında sizden istediği kişisel bilgileri girerek Windows 8 formatlama işlemini tamamlıyoruz.
Format Windows Kurulumu Video Anlatım izle
Windows Kurulumu format işlemi ile ilgili sorun yaşayanlar yorum atsın.


EmoticonEmoticon