2014 Diploma Notu İle Öğrenci Alan Kayıt Yapılan Liseler

2014 Yılı SBS Ssınavlarının bitmesinin ardından yeni lise adayları çeşitli okullara kayıtlarını yaptırmak üzere arayışlara girdi. 2013 Hangi liseler diploma notuna göre öğrenci alıyor? düşüncesinde olan ek kontenjan açıkları yerine diploma notuna göre öğrenci alan liseler hangileri arayışları da mevcut durumda.

Bir ihtimal 2013 SBS İptal edilebilir ve tekrarlanabilir. Bu konuda daha önceki yazımızda ayrıntılı bilgi paylaşmıştık. Bu yaz büyük sıkıntı yaşayan 15-18 yaş grubu öğrenciler arka arkaya Meb tarafından değişen yasa tasarıları, eğitim öğretim düzeni gibi nedenler bu konuda büyük etmen oldu.

Yeni düzenleemeler sonucunda liselere yerleşmek istiyorsanız SBS sınavına girmeniz ve iyi derecede başarı puanı yakalamış olmanız gerekmektedir. Yeni yönetmelik Meb açıklamalarına göre daha önce olduğu gibi hiç bir lise diploma notu ile alım yapmıyor. Yani SBS puanı olmadan kayıt yaptıramazsınız.

2014 SBS sınavından düşük puan aldıysanız ve başarılı bir öğrencilik dönemi ile yüksek bir diploma notu ile mezun olmuşsanız kariyerinizi harcamamak için sizin kalitenize uygun liselerin boş kontenjanlarını iyi takip etmenizi öneriyoruz. Bilgiozetim.com Kontenjan açığı bulunan Liselere SBS puanınıza veya diploma puanı gerekmeksizin kayit yaptırabilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgi edinmek için bulunduğunz illerdeki milli eğitim bakanlığı bürolarına başvurarak destek ve öneri edinebilirsiniz.


EmoticonEmoticon