2013 LYS Puanları Düştü mü YGS Baraj Puanı Kaç?

Geçtiğimiz günlerde yapılan LYS 2013 sınavının sonrasında alınan puanlar bazı öğrencileri çok mutlu ederken bazılarını ise tamaman hüsrana uğrattı. Bununla birlikta, zeki olduğuna inanan ve sınavın zor olmasına rağmen istediği puanı alan adaylar ezikler için puan düşürülmesin yorumunu yaptı.

Tabi bu durum göreceli, bazılarının süper lüksleri, özel hocaları ve üst kalite bir yaşam tarzı var, diğer bir yandan ise geçim sıkıntısı çeken, aile yükünü sırtlanmış kısıtlı imkanlarla hem okumak hemde çalışmak zorunda olan adaylar var. Herkes için uygun standartlarda bir eğitim düzeyi ve puanlama hesaplama sistemi getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Buna göre yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi 2013 Lys soruları önceki dönemlere göre en zor sınavdı ve ygs giriş kapıları çoğu adayın yüzüne kapandı. Sizlerde bu durum konusunda haksızlık olduğunu ve YGS puanlarının düşmesi gerektiğini düşünüyorsanız yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. 2013 LYS sonuçları açıklandığında ilk olarak başarı sıralamalarına bakmak olacaktır.


EmoticonEmoticon