2014 SBS İptal mi? 8 Haziranda Yapılan SBS Tekrarlanacak mı?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Milyonlarca lise öğrenci adayının katıldığı Seviye belirleme sınavının sonuçlarının yanlış çıkması nedeniyle daba açıldı. 8 haziran 2013 tarihinde düzenlenen SBS sınavı ingilizce bölümünde sorulan soruların yanlış olduğu ve binlerce adayın hakkının yendiği gerekçesi ile Ankara İdare mahkemesine dava açıldı.

SBS'de 117 adayın sınav kağıdının tekrar kontrol edildiği ve puanlamalarının yeniden hesaplandığı açıklanmıştı. Fakat geri kalan milyonlarca adayın sınav kağıdı incelenmedi ve puanları yeniden hesaplanmadı.

Bu vurdum dumazlığın büyük bir haksızlık olduğunu düşünen CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, SBS sınavının tercihlerinin yükümsüz olduğunu ve sınavın geçersiz sayılması gerektiğini vurgulayarak. 12 temmuz 2013'de sonuçları duydulan ve 15-21 temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacak tercihlerin haksız olacağını belirterek SBS'nin iptali için Ankara İdare Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

Meb tarafından yapılan Sbs 2014 tekrarlanacak mı? evet büyük ihtimalle seviye belirleme sınavı   iptal edilebilir.
Sizlerde 2014 SBS sınavının iptal edilmesini ve tekrarlanması gerektiğini düşünüyorsanız fikirlerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Google

Google'da Bizi Bulun DMCA.com