2014 SBS İptal mi? 8 Haziranda Yapılan SBS Tekrarlanacak mı?

Milyonlarca lise öğrenci adayının katıldığı Seviye belirleme sınavının sonuçlarının yanlış çıkması nedeniyle daba açıldı. 8 haziran 2013 tarihinde düzenlenen SBS sınavı ingilizce bölümünde sorulan soruların yanlış olduğu ve binlerce adayın hakkının yendiği gerekçesi ile Ankara İdare mahkemesine dava açıldı.

SBS'de 117 adayın sınav kağıdının tekrar kontrol edildiği ve puanlamalarının yeniden hesaplandığı açıklanmıştı. Fakat geri kalan milyonlarca adayın sınav kağıdı incelenmedi ve puanları yeniden hesaplanmadı.

Bu vurdum dumazlığın büyük bir haksızlık olduğunu düşünen CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, SBS sınavının tercihlerinin yükümsüz olduğunu ve sınavın geçersiz sayılması gerektiğini vurgulayarak. 12 temmuz 2013'de sonuçları duydulan ve 15-21 temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacak tercihlerin haksız olacağını belirterek SBS'nin iptali için Ankara İdare Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

Meb tarafından yapılan Sbs 2014 tekrarlanacak mı? evet büyük ihtimalle seviye belirleme sınavı   iptal edilebilir.
Sizlerde 2014 SBS sınavının iptal edilmesini ve tekrarlanması gerektiğini düşünüyorsanız fikirlerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

5 yorum

Binlerce öğrenci benim gibi acikta kaldi ve bu durum bizi buyuk bi sıkıntıya soktu. Diploma puanimin dusuk olmadigi halde ben bi yere yerlesemedim ve yerlesemeyen benim gibi binlerce arkadasim var. Bu yuzden sbs ' nin yeniden tekrarlanmasini ve de duz liselerinde geri gelmesini istiyorum .

Sbs tekrarlanılmasını istiyorum. Herkez bi yere yerleştirilecek dedikleri halde ben hâlâ bir liseye yerleşmemiş . Sistemin çok kez değiştirilmesi durumunda bir çok öğrenci mağdur oldu . Duz liselerin de geri getirilmesini istiyorum . Yazdıklarımın dikkate alınmasını arzu ediyorum .

tam bir saçmalık sınavı yapamayan 10 kişi yüzünden 1 milyon kişi sürünsün mü biz o sınava zaten 1 yılımızı verdik tekrarlanması çok saçma.Zaten geçen sene ki dersleri unuttuk

İptal olsun

ooo biz zaten gelmişiz 9. sınıfın yarısına aklımızda 9. sınıf bilgileri var 8. sınıfa nasıl sil baştan yapalım biz özel hoca tutsan durumu olan var olmayan var kardeşim kimin yanlışsa onlar yapılsın sbs


EmoticonEmoticon