D-Smart Uydu Alıcısı Cihaz Kilitlenme 3 Led Yanma Arızası Çözümü

Digiturk, D'Smart kullanıcılarının çektiği en büyük sorunlardan biri olan cihaz kitlenmesi sorunu eminiz ki yüzlercesinin başına gelmiştir. Kullanım şartları, ucuzluğu, kanal sayısı eğlence, müzik, sinema salonları, şifreli futbol maçları izleme ve şüphesiz kimsenin vazgeçemediği  Discovery, İD, Animal planet gibi belgesel kanalları sayesinde sürekli ilgi görüyor.
Bu kadar güzelliğin içinde genelde cihazdan kaynaklanmak suretiyle, bazen kullanıcıların çocukları ya da kendi hataları nedeniyle darbe veya sıvı teması gibi sorunlarla karşılaşılıyor.

Peki bu çin malı cihazlar kitlendiğinde, açılmadığında,  donma hataları verdiğinde sorun nasıl çözülür. Bunun birkaç çözümü var ilki alt kısımda tarif ettiğimiz uydu alıcısı güncelleme seçeneği.
DSmart Uydu alıcısı Manuel yazılım yükleme nasıl yapılır?
1- D-SMART cihazının fişini çıkarın, Tekrar takın, D-SMART alıcısının ön sol tarafındaki (STANDBY , MAIL , RCU) 3 adet kırmızı led lamba yanıp söner, tek ışık yanıp söner, daha sonra tekrar 3 kırmızı led ışık sabitlenir o zaman cihazın kumandasından arka arkaya 2 kere "GERİ" tuşuna basıp "2485" düğmelerine tuşlayın Cihaz yazılım güncelleme ekranı  gelecek (NDSMMIVLoader) Daha sonra D-SMART kutusu açılış ekranı normale dönecektir.
2 - Diğer bir çözüm yöntemi ise daha önce bahsettiğimiz gibi cihazlar çin malı beslemelerinde bulunan 3 adet gri renkli kondansatör bozulmuştur. Blgiozetim Uydu alıcınızı sıradan bir elektronik tamircisine götürüp bahsettiğimz kondansatörleri değiştirdiğinizde cihaz normale dönecek. Geçmiş olsun.
3- Eğer bu durumdan sıkıldıysanız buradan Dsmart Kapatma iptal etme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


EmoticonEmoticon