E Okul Kayıt Sorgulama 2013 Çocuğum Hangi Okula Gidecek?

 İlkokul 1. ve 5. Sınıf e Kayıt öğrenme 2013 2014 eğitim öğretim yılı kayıtları sonuçları başladı. Bir çok minik için eğitime ilk adım heyecanı başlıyor. Ardık devlet yönetimi olarak her uygulama elektronik olarak yapılıyor. 90'lı yılların sonunda başlayan internet uygulamalarına 2000'li yıllarda E-Devlet kapsamında geçen ve bir çok evrak işini internet üzerinde tek tıkla yapma kolaylığı sunmakta.

Bu yazımızda çocuklarını ilk okula yazdıran ailelere kolaylık sağlamak amacı ile çocuğum hangi okula gidecek e okul kayıt sorgulama sorularını soran takipçilerimize yardımcı olacağız. Bilgiozetim.com MEB Milli Eğitim Bakanlığı, 2013-2014 okul işlemlerı konusunda bütün resmi devlet okullarında ilkokul birinci eğitimi alacak tüm öğrenci kayıtları için sunduğu uygulama sayesinde internet üzerinden çocuğunuzun nereye kayıt olduğunu tam olarak öğrenebilirsiniz.

Yeni dönende e okul kayıt sorgulama , e kayıt sonuçları 2013 ya da evladım hangi okula kayıtlı gibi tedirgin düşüncelere sahio olan veliler Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet adresi “http://www.meb.gov.tr” aracılığı ile  E Okul Yönetim Bilgi Sisteminden, oğlunun ya da kızının T.C. kimlik numarasını ve üstte bulunan güvenlik kodunu girerek gideceği öğrenim kurumunun telefon, adres ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
E Okul İlkokul 1. ve 5. Sınıf e Kayıt Sorgulama İçin BURADAN sisteme giriş yapın.


EmoticonEmoticon