Facebook Birlikte Yaşıyor İlişkisi Var Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım 2014

Milyarlarca üyesi olan dev sosyal paylaşım sitesi Facebook 2014 yılı içerisinde yenilikler sunmaya devam ediyor. Oyunları, eklentileri, çeşitli eğlencelikleri ile boş kalanların saatlerce takıldığu uğrak mekan Facebook da akrabalık, ilişki ayarlarında da yenilikler getirildi.

Ayarlar ve düzenlemeler konusunda güttüğü politika facebook'un daima ziyaret edilmesine ve uzun zaman geçirilmesine neden oluyor. Her defasında farklı bir görünümle karşımıza çıkan fesbuk birlikte yaşıyor, facede ilişkisi var ayarlarını yapmak için yeni ilişki türleri eklendi. Bilgiozetim.com Artık nikahsız yaşayanlarla evlilik benzeri yasal kontratla hayatlarını birleştirenler de ilişki durumunda bunu belirleyebilecek. facebook hesabınıza giriş yapın, profilinize girin, "Bilgileri güncelle" sekmesinnden "İlişkiler ve Aile" kısmından ilişki akrabal belirleme bölümünden istediğiniz şahısla ilişkiye girin :)

Nişanlı, Boşanmış, kendi başına yaşıyor, Dul, Açık birliktelik içinde, Bir ilişkisi var, Bekar, Evli, Karmaşık ilişki, Ayrılmış, Biriyle birlikte yaşıyor,Sivil birliktelik içinde falan özelliklerinin yanı sıra  yeni eklenen ‘sivil birliktelik’ ve ‘birlikte yaşama’ seçenekleri de sunuldu.
Aşırı demokrat Batı ülkelerinde evliliğe aynı kefeye konulan hukuki sivil birliktelik, genellikle eşcinsel çiftlerce talep görecek deniliyor.  Facede bir de LGBT (kadın değil, adam değil, dönme) seçenekleri de Avustralya, İsveç, Fransa, İngiltere, ABD, Kanada, İspanya, Almanya gibi gelişmiş ülkelerde aktif edilecek.


EmoticonEmoticon