KPSSP10 Puanı Nedir? KPSS P10 Nasıl Hesaplanır? 2013 KPSS Atamaları

2014 yılı yeni eğitim dönemi Başlamak üzere. ÖSYM tarafından yenı başlatılan Öğretmen atamaları için gerekli KPSSP10 puanı hakkında bilgi vermek istedik.
2013 KPSS Sonuçları açıklanmasının ardından yeni bür puanlama türü düzenlendiği dikkatimizi çekti. KPSSP10 puanı ne demek veya KPSSP10 puanı nedir hesaplaması nasıl yapılır sorularını soran takipçilerimize konu ile ilgili bilgi sunmaya çalışacağız.

ÖSYM'nin düzenlediği KPSS P10 Puanı Öğretmen adayları için hesaplanan bir Kamu Personel Sınavı puanlama metodudur. Geçtiğimiz Cumartesi günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumlu olarak yapılan Kpss sınavında alınan puanlar yazımızın devamında aktaracağımız şekilde tesbit edilir.

KPSS-Genel Yetenek-Genel Kültür ve ile KPSS-Eğitim Bilimleri sınavlarının sonrasında elde edilen başarıya notu ile ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi) sınavı sonrasında elde edilen notlarla birlikte eklenerek hesaplanır. Sonrasında atamaları yapılacak Öğretmenlerin KPSSP10 puan türü belirlenerek atamaları yapılır..


EmoticonEmoticon