2013 2014 Üniversite LYS Ek Yerleştirme Tarihleri Ne Zaman?

2013 Üniversite LYS yerleştirme sonuçları duyuruldu. Eğitim kurumlarına yerleşme hakkı hazanan tüm öğrenciler kayıtlarını 2-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Tabi bu durumda herhangi bir eğitim kurumuna yerleşemeyen adayların akıbeti ne olacak? Yazımızın devamında 2013 2014 eğitim dönemi Ek yerleştirme işlemleri ne zaman ve nasıl yapılacak edindiğimiz iblgileri sizlere aktarmak istedik.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bu gün itibarı ile Üniversitelere yerleştirme işlemlerinin bitmesine 1 aydan daha fazla bür süre var. 6 Eylül 2013 tarihinde son bulacak ilk yerleştirmekerden1 hafta sonra ÖSYM tarafından üniversitelerden yerleştirme kontenjan kayıt bilgileri derkenecek sonrasında ise 25 Temmuzda
 
duyurulan LYS yerleştirme sonuçları uyarınca boş kalan kontenjanlar için kayıtlar açılacak. Muhtemelen Eylül sonuna doğru 2013 ÖSYS resmi sitesi tarafından Ek yerleştirme Kılavuzu yayınlayacak. İlk yerleştirmelerde herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler bu ek tercihlerde yerleşebilecektir.

Dilerseniz sizlerde ÖSYS 2013 YGS LYS Ek Tercihleri ile ilgili Yorumlarınızı ve Şikayet öneri ve Sorularınızı alt kısımdan yazabilirsiniz.


EmoticonEmoticon