LYS Yerleştirme Sonuçları 2013 Ne Zaman Açıklanacak?

LSY 2013 yerleştirme sonuçları sorgulama ve öğrenmek isteyenler lys tercihleri açıklanma bilgileri şu şekilde. Geçtiğimiz gün 18 Temmuz 2013 tarihinde son bulan Lisans Yerleştirme Sınavı tercihleri sonrasında adayların bütün odakları 2013 lys sonuçları ne zaman açıklanacak şeklinde oldu. Yeni öğretim döneminde 1,5 milyon civarında öğrencinin katıldığı lysi tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş başlamış durumda.

Lys 2013 sonuçlarının açıklanma tarihini merak edenler için ÖSYM resmi web sitesi ve çeşitli haber kaynaklarınden edindiğimiz detayları aktarmak istedik. 8-18 Temmuz tarihleri yapılan lise kayıtları için beklenen tercih sonuçları 22 Temmuz 2013 Pazartesi günü veya 23 Temmuz 2013 Salı günü açıklanacak şeklinde.

Bilindiği gibi önceki yıllara nazaran düzenlenen Ösym Kpss sınavı 18 saat içinde ve YGS ve LYS sınav sonuçlarını rekor denilecek kadar kısa bir süre içerisinde açıklandı. Bununla birlikte gelen açıklamalar ise LYS yerleştirme sonuçlarının da çık kısa bir üsre içerisinde açıklanacağı şeklinde.


EmoticonEmoticon