Mahir Özerdem Hayatı Vikipedi Kaç Yaşında Nereli? Biyografi

Türkiye'nin emektar oyuncularından biri olan başarılı isim Mahir Özerdem öldü. Bu yazımızda önceki nesil için önemli bir kişilik olan ve yeni nesil tarafından pek tanınmayan Mahir Özerdem kimdir? ve Mahir Özerdem Vikipedi hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Mahir Özerdem doğum tarihi 1928 yılıdır. Doğum yeri ise İstanbul ilimizdir. Eğitim hayatına İstanbul'da bulunan Kuleli Askeri Lisesi ve Hava Harp Okulu'nu bitirerek tamamladı. O dönemde askeri bir okulu bitirse de farklı bir yeri bulunan oyunculuk branşına yöneldi. 1951 yılında Yıldız Dergisi ile İstanbul Film’in düzenlediği bir yarışmada önlü merhum oyuncu Ayhan Işık ile birlikte oynadı ve birinci oldu. Daha sonra aynı sene içerisinde Faruk Kenç’in yönettiği Hürriyet Şarkısı filminde sinema oyuncusu oldu. 50'li yıllarda sinema hayatına başlayan   Mahir Özerdem 30 filmde fazla esere imza atmıştır.  Mahir Özerdem ilerleyen yaşının verdiği sağlık sorunlarından meydana gelen rahatsızlığı nedeniyle 2013 yılında 76 yaşında yaşamını yitirdi.
Mahir Özerdem Resimleri
Mahir Özerdem Oynadığı Sinema Filmleri

Ölümden de Acı, Çakırcalı Mehmet Efendinin Definesi, Abbase Sultan, Ayrılık Olmasaydı, Kanlı Çiftlik, Son Nefes, Milyoner Çocuk, Sönen Yıldız, Safiye Sultan, Ezo Gelin, Bataktaki Kız, İzmir’in Kavakları, Dağda Silah Konuşur, Ben Bir Kanun Kaçağıyım, Sevdalı Gelin, Peçeli Efe, Bilgiozetim.com Kavgasız Yaşayalım, Günahsız Aşıklar, Can Evimden Vurdular, Naciyem, Ecel Köprüsü, Bulgar Sadık, Köroğlu, Deli, Hürriyet Şarkısı, Kader Yolcusu, Sonbahar, Kırık Plak, Garipler Sokağı, Annemi Arıyorum, Şahinler Diyarı
EmoticonEmoticon