Oruç Baba Türbesine Nasıl Gidilir? Nerede Adresi Kimdir? Hayatı

Oruç Baba kimdir? hayatı hakkında kısaca bilgi aktarımında bulunmak istedik. Yüce Dinimiz İslam'ın en özel zamanlarından biri Kuran-ı Kerim'in indiği tarih olan Ramazan-ı şerif İslam alemini selamlamaya hazırlanıyor. Özel insanları, ermişlet, Allah dostları, Evliyaların da kabirlerini ziyaret etmek için bol seval dolu bir ay, huzur ve mutluluk için doğru değerlendirmenizi öneriyoruz.
Oruç Baba her yıl binlerce Müslümanın ziyareti akımına uğrayan bir Allah dostudur. Bilinen hayat hikayesi ise çok fakir bir insan olduğu ibadetlerini aksatmadan yaptığı ve Fakir olduğu için Sahurluk ve iftarlık olarak yiyeceği nimetlerinde az olduğu söylenmektedir. Bütün gün Ramazan orucunu tuttuktan sonra İftarını bir parça kuru ekmek ve bir miktar sirke ile açmaktadır.
Ayrıca başka bir rifayete göre Oruç Baba 1453'de İstanbul'ın fethi sırasında Fatih Sultan Mehmet Han
hazretlerinin askerlerinden bir olarak savaşmış bir Askerdir. Vazifesi Askerlere su ve yemek getirmektir. O dönemde su büyük sıkıntılarla Askere su taşıdığı için “baba” lakabını kazandığına inanılıyor.
İnanışa göre Ramazan Ayının ilk iftarının Oruç Baba Türbesi’nde yapanların dileklerin kabul edileceği yönünde Bu nedenle insanlar bir şişe sirke ve bir parça ekmekle iftar ettikten sonra Oruç Baba’nın ruhuna Fatiha okuyarak Allah'tan yardım diliyorlar. Bilgiozetim.com Oruç Baba Türbesini ziyaret etmek isteyenler adres bilgilerini ve yol tarifini yazımızın devamında.
İstabul (Ümmü Sinan Tekkesi) Oruç Baba Türbesi adresi Mustafa Zekai Efendi Türbesi
Arpa Emini Mahallesi. Kürkçübaşı Sokak. Şehremini / TOPKAPI


EmoticonEmoticon