Şafak Pavey Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Vikipedi Biyografi Resimleri

Uğur Dündar'ın ODATV’ye yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olduğu haberi ile gündeme gelen CHP milletvekili Şafak Pavey hayatı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Şafak Pavey Biyografi
Şafak Pavey doğum tarihi 10 Temmuz 1976 yılıdır. doğum yeri başkentimiz Ankara ilidir. 37 yaşındaki Şafak Pavey aslen Erzurumlu'dur. Eğitim hayatına doğduğu şehirde başalamış daha sonra üniversite eğitimi için İngiltere'nin başkenti Londra'ya giderek orada Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirmiştir. Daha sonra iseLondon School of Economics'da  yüksek lisans yaparak eğitimini
tamamlamıştır.  Örenek Şafak Pavey Resimleri
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul millet vekili olan Şafak Pavey Kariyeri boyunca bir çok İnsan hakları, insani yardım ve küresel barış konularında birçok çalışma da görev almıştır.

Şafak Pavey neden sakat kaldı? Bacağı ve konu neden yok? Kendi açıklamasına göre Kanser hastası bir arkadaşını trenle, uğurlamak üzereyken, trenin kapıları açık olarak hareket etmesi sonucunda, Arkadaşımı içeri itmeye, kendisini de dışarıya atmaya çalışmış o anda, diğer raydan geçmekte olan yük taşıyıcı aracına sırtının çarpması sonucu raylara düşüyor. Taliksiz kaza soncunda Şafak Pavey Sol kolumu, sol bacağımı kaybediyor..


EmoticonEmoticon