SBS Tercihleri Ne Zaman Bitecek 2014 SBS Lise Kayıtarı için Son Gün

Yeni nesil için dev bir stres topu haline gelen 2014 Lise tercihleri için Seviye belirleme sınavı hangi gün bitecek? Bazıları için ne olur hala vaktim olsun daha tercihimi yapamadım yorumuna konu olurken, bazıları için ise yeter artık bıktım şu sınavlardan tercihlerden kayıtlardan ne olur bitsin artık bu 2013 sbs saçmalığı haline gelmiş durumda..

Her iki tarafı da haklı buluyoruz zira suçlu olan yeni nesil ülke geleceği olan miniklerimizin resmen önünü kapatmak haline gelen bu uygulama sonrasında açıkta kalan öğrencilerin hali ne olacacak? kaybolan gelecekleri ne olacak Nabi Avcı nasıl bir yanıt verecek? konusu akıllara geliyor...

Her neyse umuyoruz ki bütün adaylar hak ettikleri ve hayal ettikleri okullara, bölümlere vaktinde kayıt yaptırabilirler.. Konumuza dönelim. 8 Haziran 2013 tarihine yapılan ve iptal edilerek tekrarlanması söz konusu olan lise tercih barajı SBS sınavının sonuçları duyrulmuştu. Bilgiozetim.com Bununla birlikte SBS tercihleri başlangıç tarihide 15 Temmuz’da olarak açıklanmıştı. Bütün düz liselerin Anadolu Lisesine dönüştürülmesi sonucu, adaylara yeni bir dikkat konusu  doğurdu. Aksi alda öğrenciler meslek liselerine veya özel liselere gitmek zorunda kalacak.

Buradan EĞİTİM kategorimizi ziyaret ederek Bütün İllerin Lise Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri Başarı Sırallamalarını ve Ek Kontenjanları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

15 Temmuz’da başlayan SBS tercihleri 21 Temmuz 2013 Pazar günü sona erecek. Kayıt işlemleri hafta sonu da devam edecek. Kimsenin sıkıntı yaşamasını istemediğimiz için şiddetle Cuma gününe kadar tüm tercih ve seçme kararlarınızı dikkatle inceleyip emin olduktan sonra SBS tercihlerinizi bitirmenizi tavsiye ediyoruz.


EmoticonEmoticon