2013 2014 Üniversite KYK Kredi Burs Başvuruları Kayıt Tarihleri Şartları

2013 KYK bursları için başvurular başladı mı? 2013 Kredi Yurtlar Kurumu kredi ve burs başvuruları ne zaman başlıyor? gibi yeni aramalar mevcut. Bir çok öğrenci kardeşimizin büyük ihtiyaçları arasında bulunan ve yanıtlanması gereken Üniversite Yeni KYK Öğrenim Kredisi ve Burs başvurusu nasıl yapılacak? sorularının yanıtlarını yazımızın devamında detaylı olarak aktarmak istedik.

Geçtiğimiz günlerde duyurulan 2013 LYS ÖSYS yerleştirme sonuçlarına sonrasında herhangi bir yükseköğretim programına yerleşme şansı yakalayan üniversite adayı öğrencilerin KYK yurt, burs ve kredi başvuruları 29 Temmuz 2013 Pazartesi günü mesai başlangıcı ile yapılabilecek. Buna göre KYK Kredi ve Burs Başvurusu Yapmak isteyenler burayı ziyat edebilirler. Tıklayın

Diğer bir soru ise ilk kez kayıt yaptıracak olanların Öğrenim Kredisi ve Burs Başvurusu Nasıl Yapılacak? arayışı. hemen aktaralım..

2013 KYK Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi ve Burs başvuruları 29 Temmuz tarihinde başlayacaktır. Bu haktan ilk defay yararlanma hakkı kazanan öğrenciler 29 Temmuz’da yurt, kredi ve burs başvurusu kayıtları için başburu yaptıkdan sonra sonuçları açıklanmasını bekleyecekler.
Bu sene sınav sonuçlarını rekor sürelerde aktaran Meb ve Ösym kurumları bu konuda da hızlı olacak diye tahmin ediyoruz, o yüzden adayların fazla bekelmesine gerek kalmayacak. KYK Yurtkurt sonuçları ne zaman açıklanır diyorsanız? Bilgiozetim.com Tahmini resmi süre Aralık ayıdır. Sonuçların açıklanmasıyla Burs ve Kredi başvuru sonuçlarına herhangi bir burs hakkı kazanan üniversite öğrencileri ilk ödemelerini 7 Ocak 2014 tarihinde almaya başlayacaklar.


EmoticonEmoticon