Yerel Seçimler Ne Zaman Yapılacak 2014 Türkiye Seçim Tarihleri

2014 yerel seçim oy oranları, seçim sonuçları oylamaları merak konusu olmaya başladı. Ülkenin gidişatı konusunda tamamen ikiye bölünmüş hale gelen veya öyle gösterilmek istenen durumlar sonrasında bir çok insanın ferahlamak adına Türkiye'de gerçekleştirişecek yeni Yerel seçim tarihi ne zaman? sorularını soran vatandaşlara bilgi vermek istedik.

Son zamanlarda yaşanan, üzücü hadiselerden biri olan İdtanbul Gezi Parkı eylemleri sonrasında sosyal medya denildiğine akla ilk gelen paylaşım siteleri Facebook ve Twitter'da AKP ve Türk polisi ve Yargı konusunda genel düşünce halkla inatlaşma, kibir, ortam germe, kan dökme ve bunun yanı sıra Kürt sorunu adı altında pkk konusunda yapılan açılımlar da ülkeyi peşkeş çekme yönünde yorumlanmakta. Ayrıca cezaevlerinde de suçlulardan dolayı adım atılacak yer kalmaması nedeniyle ekonomiye katkıda bulunmak ve yetersiz hapisane koşullarını iyileştirmek adına Af yasası da ortaya atılması bazı kesimlerce tamamen rahatsızlık bazı kesimlerce ise kesinlikle olması gereken bir atılım olarak yorumlandı.

Ülke içerisindeki son 5 yılda olan biten az çok ortada. Bununla birlikte bu zamana kadar yapılmamış olan çeşitli çalışmalara yerel halka hizmet adı altında daha fazla hız verilmiş durumda. Son zamanlarda yaşanan olaylar sonrasında ihtidar partisi AKP'nin oy kaybedeceği yönde olsa da sonuçlarıda galip gelecek kesimin Ak parti olacağı daha yüksek ihtimal.

TC kanunları uyarunca her beş yılda bir düzenlenen yerel seçimler 30 Mart 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sizlerde hangi partinin ihtidara geleceğini konusundaki düşincelerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Sizce bu seçimlerde AKP mi? MHP mi yoksa CHP mi galip gelecek? sandıktan hangi parti çıkacak? Oyunuzu kime vereceksiniz?


EmoticonEmoticon