Yiğit Bulut Kimdir? Vikipedi Nereli Kaç Yaşında Biyografi Resimleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut hayatı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Son zamanlarda ülkede çıkan karmaşanın ardından enteresan kararlar alınmaya devam ediyor diye düşünen insanların sayısı artmış durumda.

Haziran ayı içerisinde patlak veren taksimde ağaçlar kesilip Gezi Parkı'na AVM yapılacağı olaylarını duyan Türk Vatandaşının taksimde doğal hakkı olan eylemi yaptığı ilk gün sert bir polis muamelesi gören, yaralanan, ezilen, kör olan Türk Vatandaşlarını suçlu gören bir tarafsızlık ilkesini görmezden gelen "Taksim'e polis girer, Taksim'dekinin kafasını da kırar" sözleri ile sosyal medya paylaşım siteleri Facebook ve Twitter üzerinden atılan mesajlar ve yorumlarda Yiğit Bulut Kimdir? tepkilerine maruz kamıştır. Bir ara Gençlik Muhalefeti üyesi bir öğrenci jöle fırtlatılarak tepki göstermesi ile gündeme gelmiştir. Halk arasında Jöleli gazeteci olarak tanınan Yiğit Bulut Adalet Partisi Edirne milletvekili  Mustafa Bulut'un oğludur.
 Yigit Bulut Resimleri

Yiğit Bulut Biyografi
Doğum yeri: Edirne, Keşan
Doğum Tarihi: 1972
Yaşı: 41
Boyu: 1.75 cm üzeri
Eğitimi: Galatasaray Lisesi, Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü yüksek lisans mezunu
Mesleği: Finans analisti, bankacı, köşe yazarı ve sunucu.
Evlilikleri:  Namık Kemal Zeybek'in kızı, Şule Zeybek (Boşandı)
Yabancı diller: İngilizce, Fransızca
Kariyeri: Kanal 6, Kanal E, CNN Türk, 24 TV, Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği, televizyonları, Radikal, Star Medya Grubu, Vatan, Gazete Habertürk, Star gazetesi koşe yazarlığı yapmıştır. Ayrıca ekonomi yorumculuğu, Bilgiozetim.com Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğun ve Doğuş Üniversitesi'nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Yiğit Bulut son olarak Temmuz 2013'te Başbakanlık Başdanışmanlığı görevine atandı.

1 yorum so far

Adamgibi adam YÎĞÎT BULUT


EmoticonEmoticon