2014 Sbs Açıkta Kalan Öğrenciler Ne Yapacak?

2014 yılı eğitim dönemi sımavları sonrasında stres yaşamaya devam eden adayların şimdiki sıkıntısı ise haklı olarak Bilgiozetim.com Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen SBS sınavı sonrasında açıkta kalan herhangi bir yeri kazanamaya öğrencilerin akıbetinin ne olacağı konusunda.

Binlerce öğrenci adayının hayatını etkileyecek olan haber ile ilgili olarak MEB yetkililerince yapılan görüşmelerden sonra herhangi bir alana yarleşemeyecek olan açıkta kalan bütün öğrencilerin kesinlikle bir öğrenim kurumuna yerleştirilecekleri açıklaması geldi.

SBS 2013'te başarılı olan ve herhangi bir okula kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kesin kayıtlarının tamamlanması sonrasında liselerdeki açık kontenjanların yeniden tespit edileceğini açıkta kalan öğrencilerin 12-14 Eylül tarihlerinde e-Okul sistemi aracılığyla tercih yapabilecekleri ve sonrasında ise tercihlerine göre kendi bölgelerindeki okullar olmasa bile herhangi bir bir okula yerleşebilecekleri açıklandı. SBS de başarılı olan olamayan tüm adaylara başarılar dileriz.


EmoticonEmoticon