2014 Memur Maaşı Zamları Ne Kadar Oldu? En Düşük En Yüksek Maaşlar

En düşük ve en yüksek memur maaşları 2013 2014 2015 yılı zam oranları belirlendi. Her yıl onlarca farklı tartışmaya neden olan memur maaşları kimi zaman sentikaların oluruyuyla memuru memnun etmesede kabule diliyor kimi zaman ise herhangi bir anlaşmaya varılmadan uzayıp gidiyor. Yapılacak olan son memur maaşu zamları için düğmeye basan hükümet ve yetkili sendika konfedarasyonu Memur-Sen anlaşma sağladı.

Bütün Memurlar ve memur emeklileri için 2014, 2015 yılı zam oranları da belirlenmiş oldu. Son açıklamalara göre Memurlara ve emeklilere 2014 Ocak ayından itibaren taban aylığına 175TL zam yapılacak. En düşük memur maaşı 2014 yılında aile yardımı dahil 2010 TL den ödenecek. 2015 yılında ise memur ve emekli memur maaş zam oranı %3+3 olacak, enflasyon farkı oluşması durumunda ise bu da maaş zammına eklenecektir. Öğretmenlere de anlaşma kapsamında 150 TL ek ödeme verilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur Sen konfederasyonu başkanı Ahmet Gündoğdu memur maaşlarına zam oranlarının belli olduğunu 4C'li memurlara ise aile yardımı ve çocuk yardımıyla birlikte 550 lirayı bulan bir iyileştirme yapılacağını açıkladı. 4C'li memurlara kadro konusu ise şu an itibarı ile beklemeye alındı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı açıklamasında 4c'ye kadro verilmesinin pazarlıkta söz konusu olmadığını, parlemontadan geçmesi durumundan onay alabileceğini belirtti.


EmoticonEmoticon