2014 Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Sınavı Ne Zaman?

Her sene olduğu gibi büyük bir talep gören Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı bu sene de büyük ilgi görmekte. Yazılı sınav 09 Haziran 2013 tarihinde yapılmış olan uzman erbaş alımı ilanları hakkında detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Sahil Güvenlik uzman çavuşlık sınavda başarılı olan adayların bir sonraki aşama olan ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi, yüzme testi, uygulamalı sınav ve mülakatı ise sınavdan hemen sonraki gün olan 10 haziran ve 14 Haziran 2013 tarihlerinde arasında yapılacak. Açıklamak ve ilgili mülakatlar ise Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim Komutanlığı/ANTALYA’da düzenlenmiştir.

Sınavda mülakatları ve gerekli testleri geçen başvuruları kabul edilen adaylar ise Tarih, Coğrafya, Türkçe, İnkılap Tarihi, Atatürkçülük, Vatandaşlık Bilgisi ve Matematik alanlarından soruların sorulduğu genel kültür ve meslek bilgisi yazılı sınavına tabi tutulacaktır.
2013 2014 Sahil Güvenlik personel alımı sınavında tüm adaylara başarılar dileriz. Yeni dönem sınav tarihi netleştiğinde bilgiozetim.com ekibi olarak sizlere aktaracağız.


EmoticonEmoticon