Sedat Kapanoğlu Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Vikipedi Biyografi

Eksisozluk com sitesinin sahibi olan Sedat Kaptanoğlu hayatı hakkında edindiğimiz bilgileri sizlere aktarmaya çalışacağız. Televizyon ekranlarında anahaber bültenleri ve bunun yanı sıra internet üzerinde yayınlanan haberlerde geçen bilgiler bir anda sosyal medya gündemi haline geldi.

Habere göre Eksisozluk sahibi Sedat Kaptanoğlu ve sayfa içerisinde rumuz sahibi olan 40 yazar, İslam dini, Müslümanlık, Müslümanlar, Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim, ve Yüce yararıcımızı Allah-u teala'nın kulu ve Resul'u Peygamber efendimiz HZ. Muhammed S.A.V. ile dalga geçtikleri, hakaret ettikleri, dini değerleri aşağıladıklarıı gerekçesi ile hakim karşısına çıkacaklar.

Sosyal medya yorumları: Son yıllarda dinsizlerce ortaya atılan ve tüm internet ortamını saran "Dini Değerlere
Hakaret" suçu ülkemizde en üst seviyelere çıkmıştır. İp gizlemek, sahte hesaplar açmak, ya da aleni kimlik belirterek insanların inançlarına hakaret içeren açıklamalarda bulunanlara en büyük cezanın verilmesini talep ediyoruz yöninde..

Ayrıca facebook ve twitter üzerinde yayılan haberde kararın kesinlikle haklı olduğunu birilerinin Atatürk laiklik kavramlarını kafasına göre kullanarak bu şekilde hakaret etme hakkı olmadığı konusuna da vurgu yapıldı...

Mahkeme kararı sonrasında suçları sabitlenen tüm isimler 1.5 yıl hapis cezası alacak.

 Sedat Kapanoğlu biyografi 21 Aralık 1976, Eskişehir doğumlu Ekşi Sözlük isimli web sitesinin kurucusu, yazarı ve yöneticisidir. Eksisozluk com'da ssg (sedat software group)' takma a"SSGdını kullanmaktadır.


EmoticonEmoticon