İran İsrail'i Yakarız Amerika Türkiye Suriye Savaşa Girecek mi?

İngiltere, Fransa, Türkiye, ABD ve İran Savaşacak mı? Çin ve Rusya'nın Tutumu ne olacak? Satılmış Suudi Amerika sülalesi hangi zenginden yana tavır takınacak? Dünyanın akbabalarının adeta üşüştüğü Ortadoğu meselesinde savaş kararının alındığı sürekli Müslüman katliamının yapıldığı arap ülkelerinde adeta kırmızı alarm verildi. İlk olarak menfaatleri gereki Libya'yı aradan çıkaran sözde barış gücü askerleri Libya'dan sonra da Petrol ve ihracat akışının merkezi geçiş rotası olan Süveyş kanalı ve Arap ülkelerindeki İsrail'i ve Amerikayı ayakta tutacak ağızları sulandıran Petrol kuyularına konmak için Mısır'ı karıştırdı.

Suriye'deki kıyım ya da medya abartısı bazı şişirme haberlerle ülkeyi kaosa götüren iş savaşa sözde müdehale adı altında girmek isteyen akbabalar çetesi İngiltere, Fransa, Amerika ve piyon Türkiye'nin planları geri tepti. İran yönetimi Suriye'ye olasu saldırı yapılması durumunda kesin tutumu ile İsrail'i tariha karıştırırırız açıklamasını yapınca ingiltere geri adım attı.

Habere göre İran Genelkurmay Başkanı Hasan Firuzbadi Suriye kriziyle hakkındaki  açıklamasında "Eğer Washington Suriye'ye saldırı kararı alırsa İsrail'i yakıp yıkarız" yanıtını verdi. Her yerde ajanı bulunan ve sürekli ortalığı halkları birbirine düşürüp ülkeleri yutulacak lokmalara düşüren Amerika'nın bu saatten sonraki tutumu ise merak konusu oldu.

İran'ın açıklaması sonrasında ise Suriye Birleşmiş Milletler elçisi Beşar Caferi ise  "İsrail'e saldıracak mısınız?' şeklinde yöneltilen soruya "tepkimiz çok sert ve güçlü olacak" şeklinde yanıt verdi.

AMERİKA'NIN 7 YIL BOYUNCA IRAK'A GETİRDİĞİ DEMOKRASİYİ BİLİYORSUNUZ. Sizlerde bu haber ve ülkelerin tutumu hakkındaki yorumlarınızı düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


EmoticonEmoticon