Mısır 4 Rabia İşareti Özgürlük Sembolü nedir Ne Anlama Gelir?

Mısır sivil halk katliamı devam ediyor. Rabia işareti olarak adlandırılan 4 parmak rembollü logu adeta simge oldu.. Mısır'da özgürlük ve adalet için meydanlara toplanan milyonlarca insan sisi denilen amerikan uşağı bir generalin yaptığı katliama karşı tek yürek olmaya devam ediyor. 2011 yılında meydana gelen ilk özgürlük hareketinden sonra halkın tepkisiyle tahttan indirilen mısır başkanı Hüsnü Mübarek'in ardından seçim ve demorkrasi denilen eylemle sandık başında halk oyları ile ihtidara gelen Muhammed Mursi bir yıllık görevinin ardından darve ile makamından indirilmişti

Aylardır süren ve Mısır'da tüm şehir meydanlarından bir araya gelen özgürlük ve barış grubu "Müslüman Kardeşler" ülkede gerçek adalet sağlanana kadar ve evlerine dönmeyeceklerini açıklamışlardı.. Satılmış general ise vatandaşlara olan bitene göz yumması ve evlerine dönüp kölelik yaşamına devam etmeleri konusunda uyarıda bulunmuştu.

Özgürlükleri için meydanlara toplanan milyonlar ise cuntacı sisi geri adım atıp insanlara haklarını ve adaleti verene kadar evlerine kesinlikle dönmeyeceklerini açıkladı ve eylemlerini sürdürdüler. Bunun üzerine ab, abd ve özellikle israil kuklası şerefsizlerin menfaatleri doğrultusunda hareket için seçilen satılmış cuntacı sisi aynı dili konuştuğu onlarca silahsız vatandaşı zerre kadar şerefi olmayan satılmış uşaklarına kattettirdi.

Savaşta bile kullanılmayacak silahlar ve yapılamayacak eylemlerle silahsız halka tam donanımlı ağır makinalı silahlarla, kanaslarla ve bombalarla saldırdı.. Bu yetmezmiş gibi köpeklerine şehit ettiği insanların cenazelerini Camilerden caldırdı, Camileri yaktı, cenaze sahiplerine de "ya yakınınızın eceliyle öldüğü veya intihar ettiği şartlarının olduğu bu evrakı imzalarsınız ya da cesetlerinizi alamazssınız" tehtidini savurdu..

Yıllardır süregelen siyonist israil menfaatlerine dahil edilen bu çakallar ordusu israile gelince kuyruklarını apışaralarına sıkıltırırken kendi dillerini konuştukları halkı gözlerini kırpladan katlediyor. Sisi denilen satılmış uşak bu eylemler yetmiyormuş gibi Müslüman Kardeşler gurubunu terörist bir grupmuş gibi göstermek ve amerikanın her zaman kullandığı ve öğrettiği tekniklerler kışkırtarak insanları gerçek eylemlerinden saptırmaya çalışıyor. Eylemci halk ise bu direnişin Suriye'deki oyunlar aynı duruma sokulmasını engellemek adına hiçbir zaman oyuna gelmeueceklerini ve silahlanmayacaklarını açıkladı ve 4 parmak işaretini dünyaya gösterdi. Allah yaşamını yitiren tüm Müslüman kardeşlerimize rahmet eylesin.


EmoticonEmoticon