Selçuk Yula Kimdir? Vikipedi Nereli Kaç Yaşında Biyografi Öldü mü?

Türkiye'nin yetiştirdiği başarılı sağ ayaklardan biri olan emektar futbolcu Selçuk Yula öldü. 6 Ağustos 2013 Salı Günü gelirdiği kalk krizi nedeniyle hayatını kaybeden emektar futbolcu Selçuk Yula hayatı hakkında bilgileri  ve Selçuk Yula vikipedi detaylarınıs sizler için araştırdık.
 
Selçuk Yula Biyografi
Doğum Yeri: Ankara ilimizdir. Doğum Tarihi: 8 Kasım 1959 yılı.Yaşı: 54. boyu, kilosu, eğitimi gibi detayları araştıracağız.

Selçuk Yula Kariyeri: Profesyönel anlamda Futbol hayatına Şekerspor 'da başladı. Daha sonra  1979 yılında Türkiye'nin 4 büyükleri arasında bulunan Sarı-Lacivertli takım Fenerbahçe'de iki sezon üst üste gol krallığı (1981-82 yılında 16 gol), (1982-83 yılında 19 gol) atmayı başardı. Bilgiozetim.com Daha sonra futbol kariyerine Avrupa takımlarından F. Almanya Bundesliga Blau Weiss Berlin takımına transfer olarak devam etti. 1987-1991 sezonunda tekrar yurda dönüş yaparak diğer lig devi Galatasaray 'a transfer oldu. Galatasaray 'da 1 sezon oynadıktan futbolu bıraktı.

Yaşamı boyunda 14 kez oynadığı Millî Takım  forması giymiş ve 3 kez takım kaptanlığı görevi üstlenmiş olan ünlü oyuncu Erzurumspor Fenerbahçe arasında yapılan özel bir maçla jübile yapmıştır. Daha sorna çeşitli spor programlarına katılarak futbol yorumları yapmıştır.


EmoticonEmoticon