Wireless Şifresi Öğrenme WiFi Kablosuz İnternet Şifresi Bulma

Bilgisayardan internete bağlanmak için Wifi şifresi nasıl öğrenilir sorusu illaki teknoloji ile iç içe olan herkesin araştırdığı sorular arasında, teknik bilgilerimiz dahilinde kablosuz wireless şifremi nasıl öğrenirim? düşüncesinde olanlara bilgi vermeye çalışacağız.

Modem Wireless Şifresi Öğrenmek için öncelikle bağlı bulunduğunuz ağ ayarlarını kontrol edin. Ağa bağlandıktan sonra modeminizin normalde ulaşamayacağınız kısmına arayüz ip numarasını yazarak giriş yapın. Bu işlemi başlatmak için bilgisayarınızın sol altta bulunan başlat menüsüne girin oradan çalıştıra tıklayıp “cmd” yazın entera basın msndos komut sistemini çalıştırın. İçinde yazılar olan siyah bir pencere açılacak daha sonra  o ekranda "ipconfig” komutunu yazıp entere basın karşımıza çıkan varsayılan internet bağlantı ve ağ adresiniz.

Varsayılan ağ adresleri genelde 192.168.1.1, 192.168.2.1, 10.0.0.2 vs.. şeklindedir.  Varsayılan ağ geçidini öğrendikten sonra yapacağınız diğer işlem ise internet tarayıcınızı firefox, internet explorer vs.. çalıştırıp adres çubuğuna az önce bulduğunuz yerel ağ ip adresini yazıyoruz. Modemin içine girmek için güvenlik şifresi soracak telekom modemiyse şifre: ttnet, 1234 olabilir yada herhangi bir şifre yazmadan boş bırakarak giriş yapabilirsiniz. Modemin tanıtım kitapçığına da bakabilirsiniz

Daha sonra ise modeminizin yapısına göre güvenlik ayarları bölümünden kablosuz ağ wireless şifresi sayfasını girin karşınıza belirlenmiş olan wireless şifresi çıkacak. Şifre **** şeklindeyse oraya yeni bir şifre yazıp kaydet deyip öğrenmiş olabilirsiniz. 


EmoticonEmoticon