2014 2013 Ek Yerleştirme Boş Kontenjanlar Kayıtları Tarihleri

3013 ek yerleştime ne zaman başlıyor? üniversite boş kontenjanlar ek yerleştirme kayıtlar nasıl yapılacak? üniversite kayıt tarihleri hakkında bilgiler.. Her sene olduğu gibi bir şekilde üniversite hazırlıkları sınavları dersleri derken bir eğitim dönemi kayıt işlemleri kazananlar için tamamlandı. Şimdi ise bir şekilde hiç bir başarı gösterememiş olan angarlayar için yeni eğitim dönemi kayıt işlemleri için boş kontenjanlar belirlendi. Binlerce boş kontenjan boş insanlar için zırvadan üniye kaydolsunlar oyalansılnar diye sunuldu. Buna göre 2013-2014 Öğretim Yılı Yükseköğretim Programlarına Kayıtları 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacağı ve 2013 ÖSYS ek yerleştirmelerinin Eylül ayının sonunda bilgileri sunuldu. Geçtiğimiz yıl Ek tercihler 27 Eylül"de başlamıştı.

2013-2014 dönemi üniversite merkezi yerleştirmede boş kalan veya yerleştirilen adayların kayıt kayıt yaptırmaktan vazgeçmesi neticesinde boşalan ve 2013-ÖSYS Yükseköğretim ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandıktan sonra tesbit edilen boş ek kontenlanlar için başvurular yapılacak.

Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, Muhtemelen Eylül Ayı sonu itibarı ile ÖSYM tarafından duyurulacak başvuru merkezleri aracılığıyla ve ayrıca internetten şahsen online olarak kayıp yaptıracaklar. 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna Eylül ayının sonunda ÖSYM resmi web sitesi osym.gov.tr üzerinde başvurabilecekler.


EmoticonEmoticon