2014 Devamsızlık 10 Gün Oldu mu Neden Düştü E-Okul Meb

Mazeretsiz 10 devamsızlık yapan sınıfta kalcak mı? 2014 En düşün not kaç elliden aşağı not alanlar sınıfta mı kalacak? 2013 2014 yeni eğitim dönemi başlangıcının yaklatığı şu günlerde öğrenciler tatilin son günlerini geçirirken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni ve acil düzenlemeler geldiği açıklaması yapıldı. Bir çok televizyon kanalının yanısıra internet üzerindeki bir çok haber sitesinde de aynı şekilde bilgiler yayınladı.

Bizlerde Bilgiozetim.com ekibi olarak yeni öğretim döneminde devamsızlık tarihi kaç gün oldu? sorusuna kesin yanıt arayan ve şüphelerinden kurtulmak isteyenlere edindiğimiz bilgiler dahilinde yanıtlar vereceğiz. Daha önceki meb yönetmeliğinde 20 gün olarak uygulanan devamsızlık hakkını yeni dönem itibarı ile 10 güne indirildi. Bu uygulamanın devreye konmasının sebebi ise fazla olan mazeretsiz devamsızlık hakkının öğrencilerin okulu asmalarına neden olduğunu ve azami günün bu nedenle aşağı çelildiğini ve devamsızlık hakkının 10 olarak belirlendiğini belirtti.

Devamsızlık hakkı ayrıntıları ise şu şekilde Mazeretsiz olarak 10 gün devamsızlık yapabilirsiniz. Herkangi bir rahatsızlık veya geçerli bir mazeret nedeni ile ise geçerli raporlar ve evraklar sunulduğu taktirde 45 gün devamsızlık hakkına sahip olabilirsiniz. Öğrencileri sevindirecek bir diğer haber ise normalde 45 dakika olan standart ders süresinin 40 dakikaya çekildiği bilgisi oldu. Dersten kalma konusunda ise yeni düzenlemeye göre 50 puan notundan daha düşük not alan öğrenciler ilgili dersten sınıfta kalacaklar.

Bu uygulamalara gerekçe olarak ise öğrencilerin tembelleşmesini engellemek daha fazla ders çalışmaya teşvik etmek gösterildi Ayrıca dershane alışkanlıklarınında ortadan kaldırılmasının hedeflendiği belirtildi. Yeni eğitim döneminde ders saatleri, devamsızlık süresi ve en düşük sınıfta kalma ders notu bilgileri hakkında detayları aktarmaya devam edeceğiz.


EmoticonEmoticon