2015 Ücretli Öğretmen Maaşları Ek Ders Ücretleri Ne Kadar?

2013 2014 2, 4 yıllık üniversite mezunları eğitim gördükleri branşlara bağlı olarak ücretli öğretmenlik yapma hakkı kazanıyor. Eğitim kurumlarnda ücretli öğretmen olarak sizlere sunulan saatlik ders ücret bedeli karşılığında özel öğretmen olarak ders verebiliyorsunuz. Diploma sahibi olarak herhangi bir kurumda asgari ücretle çalışmak istemiyorsanız, bu iş tam sizlere göre. Ayrıca ücreti öğretmenlik yaparak mesleğinizle ilgili konuları da tekrarlamış ve pratik yapma şansına da sahip oluyorsunuz.

MEB öğretmen atamalarında ihtiyaç duyulan öğretmen açıklarında bulunan boş kontenjanları doldurmak amacı ile dışarıdan paralı öğretmen talepleri sunmaktadır. Tabi bu konuda araştırma yapanların en merak ettiği konular ise Ücretli bir öğretmen ne kaday aylık alıyor? veya ücretli öğretmenlik aylıkları ne kadar? sorularına yanıt aramaktadırlar. Bizlerde Bilgiozetim.com ekibi olarak Milli eğitim bakanlığı tarafından sunulan
kontenjanlarda 2013 2014 Ücretli Öğretmenlik Maaşları kaç tl konusu hakkında ayrıntılı bilgi aktarmaya çalışacağız 

2013 Eylül Ücretli Öğretmenler ders başı ödenen ücret 8.04 TL olarak belirlenmiştir. Bu durumda düzenli olarak ders verdiğinizi hesaplarsak Ek ters öğretmenliği aylık ücretiniz 950 1200 TL arasında bir maaşa denk geliyor. Fizik, matematik, kimya, makina, yabancı dil ingilizce, fransızca, almanca öğretmenliği branşlarda daha da yüksek rakamlarda ücretli öğretmenlik ek ders paraları almanız mümkün.


EmoticonEmoticon