Ayhan Aydan Kimdir Vikipedi Biyografi Nereli Kaç Yaşında Resimleri

Türkiye'nin eski başbakanlarından biri olan ve mahkeme kararı ile çeşitli suçlardan dolayı ceza olarak idama mahum edilen Adnan Menderes'in metresi olarak takınan Adnan Ayhan hayatı hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Yeni bir dizi projesi ile faaliyete geçecek olan Adnan Menderes belgeselinde tekrar hayat verilecek olan başk karakter Ayhan Aydan Vikipedi detayları yanı sıra Ayhan Aydan biyografisini aktaracağız. Uzun ve yokuşlu bir hayat geçiren Adnan Menderesin sevgilisi Ayhan Aydan aslen nerelidir? Doğum tarihi ne ne ilgibi aramalarınızı yanıtlarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Ayhan Aydan Biyografi 1924 yılında dünyaya gelmiştir. Doğum yeri İzmir Çeşme'dir. Ağitim hayatına İzmir'de başlamış 1943 - 1944 yılları arasında üniversite eğitimi için Ankara'ya gitmiş ve Ankara Devlet Konservatuvarı Opera bölümünden mezun olmuştur.çeşitli yerlerde ufak tefek sahneler almış olan Ayhan Aydan Alman tiyatro yönetmeni ve oyuncusu, opera yönetmeni, eğitmen Carl Ebert'in kendisini farketmesiyle Figaro'nun Düğünü isimli operada Susanna rolüyle profesyonelliğe adım atmıştır. 19 yaşındayken orkestra şefi Hasan Ferit Alnar'la evlenmiştir ve bir oğlu olmuştur. Yıllalar sonra ünlü tiyatrocu Carl Ebert, Glyndebourne Opera Festivali'nde Mozart'ın operalarını sahneye koyduğu bir dönemde Ayhan Aydan'ı İngiltere'ye davet etti fakat, Aydan çeşitli nedenlerden dolayı bu teklifi reddetti.

Adnan Menderes Ayhan Aydan Aşkı 1949 yılında bir toplantı esnasında, Evli üç cocuk babası olan Siyasetçi, toprak ağası olan Adnan Menderes ile tanıştı. Bu dönemde ise eşinden boşanmak üzereydi. Adnan Menderes'in Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olduğu dönemde aralarında yaşanan yasak ilişki ile gündeme geldi. 27 mayıs darbesi ile koltuğundan indirilen Menderes'in Yassıada mahkemeleri başladı. "Bebek Davası"'nda Menderes ile yasak bir ilişki yaşamak ve bu ilişkisinden olan gayri meşru bebeği öldürmekle suçlandı. Yargılama sırasında "Ben bu adamı sevdim" diyerek Menderes'e olan aşkını itiraf etti ve bebeğini öldürdüğünü reddetti ve  doğum sırasında öldüğünü anlattı. Davaların sürdüğü dönemde ise devlet kasasına ait olan Örtülü ödenek davası süreci başladı ve Adnan Menderes'in Ayhan Aydan'ın eski eşi Hasan Ferit Alnar belli aralıklarla ödeme yaptığı ortaya çıktı.
Ayhan Aydan Ölümü Ayhan Aydan doğduğu yer olan İzmir'in Çeşme ilçesine 19 Şubat 2009 yılında 85 yaşında kronik akciğer rahatsızlığına bağlı solunum yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Kaynak: Ozguncel.com
Ayhan Aydan Resimleri 


EmoticonEmoticon