Mehmet Ali Aydınlar Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Biyografi

Mehmet Ali Aydınlar hayatı hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Geçtiğimiz gün bir basın toplantısında gazetecinin sorusunu yanıtlarken gözyaşlarına boğulan Memet Ali Aytınlar kimdir? kaç yaşında veya nereli dir? yazımızın devamında ayrıntılı olarak aktaracağız.

Mehmet Ali Aydınlar Biyografi: Doğum yeri Malatya'nın Arapgir ilçesidir. Doğum tarihi 1959 yılıdır. Kendisi evli Türk işadamıdır. Eğitim hayatına doğduğu şehirde başlamış daha sonra da mesleki kariyerinde bir çok başarılı basamağın ardından da devlet kanalında sürekli makam atlamıştır. Şu an itibarı ile Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı yapmakta olan Mehmet Ali Aytınlar 1981 yılında mali müşavir olarak göreve başladı. 1993'de bizzat kendi atılımları ile İstanbul'da bulunan Acıbadem Hastanesi'ni kurdu. Bir çok kulübün sağlık sponsorluğunu üstlenen hastane Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nın da başarılarında imzası bulunmaktadır.
 Mehmet Ali Aydınlar Resimleri
Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığını yapmakta olan Mehmet Ali Aydınlar bu sayaede dünya genelinde ün yapmış olan sporcuları Türkiye'ye gelmesinde aktif görev aldı. Bilgiozetim.com 2008'de TFF Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kuruluna seçilen Aydınlar o dönemde talihsiz bir olay yaşadı. Gazetecinin sorusu sonrasında ağlamasına neden olan bu hadise ise trafik kazasında kaybettiği oğlu Kerem Aydınlar olayıdır. 29 Haziran 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'nun kırk yedinci başkanı olarak hala görev yapmaktadır.
Mehmet Ali Aydınlar Ağladı Video izle


EmoticonEmoticon