Merdan Yanardağ kimdir? Kaç Yaşında Nereli Vikipedi Biyografi

Terör örgütü olarak tanımlanan Ergenekon davası kapsamında tutuklanan Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hayatı hakkında bilgileri edinebildiğimiz kadarı ile sizlere aktaracağız.

Merdan Yanardağ Biyografi: 
Doğum yeri Sivas’ın divriği ilçesi madenli hinora köyü'dür. Doğum tarihi 1959 yılıdır. Eğiyim hayatına ilk, orta, lise ve üniversite olmak üzere istanbul’da başlamış ve tamamlamıştır. İ.i.t.i.a siyasal bilgiler fakültesi'nden derece ile mezun olmuştur. Bilgiozetim.com, haha sonra da Marmara üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü’nde "siyaset bilimi ve kamu yönetimi" alanında yüksek lisans eğitimine devam etmiştir. Şu anda ise aynı branşta doktora  çalışmaları yapmaktadır.

1989 yılında Türkiye gazeteciler sendikası istanbul bölge sekreterliği görevi ile başladığı gazetecişlik mesleğinden sonra özellikle 1970’li yıllarda gençlik hareketleri adı altında çeşitli gençlik örgütlerinde üyelik ve yönetimlerinde görev almıştır. 12 eylül 1980 askeri darbesinde bu nedenle tutuklanarak yargılanmıştır. 

Merdan Yanardağ Kariyeri ise 1985 yılında Günaydın gazetesi muhabirliği olarak başlamış daha sonra güneş, gündem, sabah, aydınlık gazetelerinde editör, haber müdürü, yazı işleri müdürü ve genel yayın koordintörlüğü olarak devam etmiştir.
1994 yılında hbb'de cnbc-e, atv, expochannel, kanal e, kanal 6 ekranlarında editör, programcı, haber müdürü, genel yayın yönetmeni ve genel müdür görevlerine yükselmiştir. Ayrıca Gazete ve televizyon kanalları sonrasında internet üzerinden bianet isimli haber sitesinde de yazmıştır. Kendisi 14 Eylül 2013 tarihinde Ergenekon terör örgütü üyeliği adı altında 10 yıl 6 ay ağır hapis cezası istemi ile tutuklanarak hapse konmuştur.


EmoticonEmoticon